Aasta tegijate tunnustamine

Igal aastal tunnustame EMSLis ka kodanikuühiskonna parimaid, valides aasta jooksul enim kodanikuühiskonna arengule kaasa aidanud. Kandidaate saavad üles seada kõik, valiku nende vahel teeb EMSLi nõukogu.

Aasta tegijaks saab see, kes on ühiskonnas midagi uut liikuma pannud, loonud või muutnud. Ta ei pea mägesid liigutama, tunnustamist väärib ka väike heategu. Mägi oleks muidugi parem…

NB! 2016. aasta tegijate kandidaatide kogumine on lõppenud, kõik kandidaadid on reas siin. Lilletseremoonia toimub 26. jaanuaril kell 15:00-17:00 Toompea lossi Valges saalis. Anna oma tulekust märku siin.

Tavaliselt tunnustame:

  • Aasta vabaühendus – eeskuju, liigutaja ja mõjutaja, ei pea tingimata registreeritud olema
  • Aasta avaliku võimu esindaja – asutus või inimene, Toompealt Torguni
  • Aasta äriühing – kes oleks enam kui sponsor
  • Aasta missiooniinimene – kes oleks enam kui hea kodanik
  • Aasta tegu – märgilisim mullune muutus kodanikuühiskonnas

Kodanikuühiskonna Sihtkapital kiidab aasta vabaühendust 5000 euroga.

EMSL korraldab konkurssi juba 1996. aastast. Läbi aegade on parimaid selgitatud kategooriates nagu aasta mittetulundusühing, aasta sihtasutus, aasta ettevõte, aasta avaliku võimu asutus, aasta eraannetaja, aasta vabatahtlik, aasta missiooniinimene ja aasta tegu. Mõned kategooriad oleme aja jooksul ühendanud, mõned lisanud, mõnest ka loobunud – näiteks aasta vabatahtlikke tunnustatakse juba ammu eraldi sündmusena 5. detsembril tähistatava vabatahtlike päeva kandis, alates 2013. aastast toimub see Eesti Külaliikumise Kodukant eestvedamisel.

Kümmekond aastat on tänuüritus korraldatud koos Riigikogu esimehega Toompea lossi valges saalis.

Vaata tegijaid aastate kaupa vasakult menüüst.