Foorum kodanikuühiskonnast Euroopas

16. novembril  korraldame Tallinnas foorumi kodanikuühiskonnast Euroopas: “Kust tuleb vabadus ja kuhu kaob kodanikuruum?”

Kodanikuruumi puudutav on Euroopa aruteludes oluline teema ja seepärast on vaja ka Eesti EL Nõukogu eesistumise raames sellest rääkida, mida tuleb teha ja mida vabakond saab teha selleks, et kodanikuõigusi- ja vabadusi üle Euroopa hoida:

  • kuidas hoida kodanikuruumi?
  • kuidas suurendada kõiki hõlmavat ühiskondlikku dialoogi ning astuda vastu populismile, vihakõnele ja polariseerumisele?
  • kuidas võimendada kodanikualgatuse potentsiaali?

Foorumil võtame ette viimased kodanikuruumi kirjeldavad analüüsid ja hinnangud,  jagame kogemusi edukamatest ja mõjusamatest valvekoera-algatustest ning vabakonna algatatud populismi, vihakõne ja polariseerumist ennetavatest/vähendavatest tegevustest. Toimuvad arutelud, mis toovad teemakäsitlused Eesti konteksti, aga ka väiksemad töörühmad, kus võimalik õppida. Teisel päeval räägime Euroopa kodanikuühiskonna katusorganisatsioonide ning rahvusvaheliste võrgustike esindajatega läbi, kuidas ideed ja ettepanekud poliitikaaruteludesse viia ning kodanikuruumiga tegelemist eesistumiste kaupa jätkata.

Foorumi korraldamisega toome Eestisse teadmist ning käsitlusi, teisel päeval Euroopa riikide kolleegidega läbiräägitud tegevuskava aitab parandada dialoogi Euroopa institutsioonide ning üle-Euroopaliste kodanikuühiskonna võrgustike vahel, mis kodanikuruumi kaitsmiseks vajalik.

Foorum on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sündmuste programmist ning selle korraldamist  toetas Riigikantselei koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga 17 849 euroga.

  • Algust tegime arutelule EMSLi 2017. aasta üldkoosolekul. Loe, mida arvasid kodanikuruumist Eestis Herman Kelomees (Väitlusselts), Sigrid Solnik (Arengukoostöö Ümarlaud) ja Kari Käsper (Inimõiguste Keskus).
  • Kodanikuruumist Euroopas räägime Arvamusfestivalil. Laupäeval, 12. augustil Euroopa alal.

Rohkem infot: Maris Jõgeva

maris@heakodanik.ee, 53421726