Kevadkool 2015

Kaasamise kevadkool 2015: Kuidas jõuda ühiselt suurema mõjuni?

Miks just see teema? Koosloome mõiste tähistab tegevusi, mis traditsiooniliselt oleks ühe organisatsiooni või sektori töötajate või lepingupartnerite täita, kuid on selle asemel suunatud avalikult lahendamiseks laiemale hulgale inimestele ja eri sektorite osapooltele.

Seekordses kevadkoolis räägime sellest, kuidas avalik sektor, vabaühendused ja ettevõtted saavad koos tegutsedes üles leida „õiged“ ühiskondlikud probleemid ja neile ühiselt lahendusi pakkuda.

Kevadkoolis vaatame koosloome häid praktikaid, näiteid ja võimalusi. Arutame koosloome kasutamise plusse ja miinuseid ning katsetame ühiselt erinevaid meetodeid, kuidas koosloomet huvitavalt läbi viia ja hiljem hinnata. Arutleme tingimuste üle, millal on tark koosloomet kasutada, selmet üksi pusida ja hiljem tõdeda, et asjad said justkui tehtud, aga rahul ikka miskipärast ei olda. Vaatame ka seda, mis motiveerib inimesi sellistes protsessides osalema.

Kevadkool on mõeldud nii riigi- kui ka kohalike omavalitsuste ametnikele ja poliitikutele ning vabaühenduste esindajatele – kõigile, kes puutuvad või võiksid puutuda oma töös kokku suuremate hulkade inimeste kaasamisega ning selliste probleemide lahendamisega, mida saab teha erinevate osalejate koostöös.

Kui sul on kevadkooli sisu või korralduse kohta küsimusi, kirjuta Annale anna@ngo.ee

Kevadkooli registreerunuid näed siit.

KAVA (korraldajad võivad siia teha veel täiendusi)

9 – 9.30 Saabumine ja nimede kirjapanek, kohv, tee ja pirukas.

9.30 Tervitus ja sissejuhatus – Maris Jõgeva (Vabaühenduste Liit EMSL).

9.40 – 10.25 Miks me just nii tegime ehk 1+1=100 – Kadi Kenk (Letsdoitworld ja Teeme ära!). Kadi räägib sellest, kuidas koosloome praktikas edukalt tööle panna. Kuidas valiti koosloome tee keskse juhtimise asemel, miks see edukas on olnud?

10.25 Töötubade juhid tutvustavad oma teemat. Seejärel saavad osalejad end töötubadesse kirja panna ja koguneda töötoa eestvedaja juurde.

Töötube on neli (igasse mahub umbes 20 inimest), iga kevadkoolis osaleja saab neist läbida ühe (kui ta valib töötoa nr 3) või kaks (kui valib ülejäänute hulgast):

Töötoad:

1) Kuidas osutada koosloomes avalikke e-teenuseid? – Teenuse mudeli ehitamine, erinevate kasutajate vajaduste, huvide ja võimaluste ühisosa leidmine. Janek Rozov (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Infoühiskonna teenuste arendamise osakond) ja Hegle Sarapuu (Trinidad Consulting).

2) Kuidas lühikese ajaga head koosloomet kavandada? Avatud valitsemise partnerluse tegevuskava 2014-2016 koostamise kogemus. Teele Pehk (Linnalabor ja Riigikantselei).

3) Kuidas koosloomes jõuda koostööni? Kuidas alustada, takistusi ületada, edukalt lõpetada? Proovime järele ja teeme läbi! Ruti Einpalu (Arvamusfestivali osalustiim). NB! Töötuba kestab 2 tundi ja poole pealt liituda ei saa.

4) Kuidas kogukonna inimestega koos probleeme lahendada ja häid otsuseid teha? Andres Laisk (Saue vallavanem).

11.15 Töötubade esimene ring

12.15 Töötubade teine ring

NB! Kolmas töötuba “Kuidas koosloomes jõuda koostööni?” kestab 2 tundi järjest ehk seda ei korrata ning liituda tuleb kohe alguses. Ülejäänud töötubasid korratakse.

13.15-14.00 Lõuna

14.00 Kuidas saavutada koosloomes ühist ja suuremat mõju? Miks just koos tegutsemine on eelduseks keerulisemate ühiskondlike probleemide lahendamisel? Miks numbrid ja mõõtmine on tulemusliku koosloome lahutamatu osa? Jaan Aps (Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik).

14:45 Avatud ruum, kus osalejad saavad enda jaoks olulisele teemale koosloomes lahendusi otsida. Teema lähtub konkreetsest vajadusest või lahendamist vajavast probleemist. Ühe teema juurest teise juurde liikudes saavad osalejad erinevaid lahendusi välja pakkuda. Lõpus tagasiside ring, kus hinnatakse tehtut.

15.45 Kevadkooli kokkuvõte. Mida siit enda jaoks kaasa võtta? Hille Hinsberg (Praxis) ja Margo Loor (Väitluskoolitus).

16.15 Üllatus.

16.45 Lõpp.

 

Kevadkooli toetab: