Võta/saada koolinoored praktikale

Ühine üldhariduskoolide ja vabaühenduste koostööprogrammiga!

Praktika käigus löövad noored kaasa Sinu ühenduse tegevustes, tutvuvad kohalike algatustega, saavad teada vabaühenduste olemusest ning seekaudu õpivad paremini mõistma kodanikuühiskonna tähendust ja tähtsust. Sina aga saad värskeid ideid ja vaateid oma tegevusele ning muidugi ka tublid abikäed. Läbi praktiliste tegevuste vabaühenduses ja teooriatundide koolis saavad noored paremini mõista kodanikuühiskonna olemust ja vabatahtliku tegevuse mõju ning leida ka endale sobiv roll selles.

„Praktikantide tegevus andis tohutult motivatsiooni oma programmiga edasi minna, sain palju uut ja positiivset kogemust noorte vabatahtlikega toimetamisel.“
Sära Silma praktikajuhendaja Leini Vahtras, Hoovõtukeskus MTÜ

Sel hooajal toimub kogukonnapraktika juba 13 maakonnas: Harjumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Pärnumaal, Raplamaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljadimaal ja Võrumaal.

Kui soovid, et sinu kooli või vabaühendus ühineks kogukonnapraktika algatusega, anna meile oma kontaktid ja me võtame sinuga ühendust ja räägime mis järgmistest sammud on:

 

Või võta ise kohe kogukonnapraktika programmi vedajatega ühendust.

Kogukonnapraktika algatas ja seda koordineerib vabaühenduste liit EMSL heas usus, et meie noored saavad, oskavad ja tahavad olla head kodanikud, tuleb ainult anda mitmekesiseid võimalusi.

Kogukonnapraktika programmi elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.