artikkel

Täna algab üle-eestiline Ühisnädal

laine
20. november 2017
Foto:
Täna algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 26. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab kogukonda ja kogukonna tublide liikmete märkamist ja nende tunnustamist.

Ühisnädala ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, vabakonna tublimate tunnustusüritusi, mõttekodasid, erinevate mittetulundusühingute avatud uste päevi, inspiratsiooniseminare, õppereise, noorte vestlusringe, heategevusaktsioone ja vabatahtliku tegevusega seotut. Nädala jooksul toimuvad ka mitmed konverentsid ja kohtumised, kus saab nii kuulata kui ka ise aktiivselt kaasa rääkida kodanikuühiskonda puudutavatel teemadel. Programmiga, kus on ligi 70 sündmust üle Eesti, saab tutvuda veebiaadressil www.uhisnadal.ee.

“Ühisnädal on ainus hetk aastas, mil tõstetakse esile iga maakonna tegusate kogukonnaliikmete panust. Tunnustamine on vabatahtliku tegevuse väärtustamise lahutamatu osa,” sõnas Marten Lauri Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist. “Ühtlasi annab Ühisnädal hea võimaluse piiluda vabaühenduste köögipoolele, et näha, millega aktiivsed inimesed igapäevaselt tegelevad,” lisas ta. 

Viljandimaal saab valmistada eakatele jõulukingiks viidavaid piparkooke, Harjumaal Keilas tähistatakse kodanikupäeva loenguga riigi ja kodaniku suhtest, Võrumaal toimub vabaühenduste laat ja mõttekoda, Järvamaal juba traditsiooniks saanud jalgrattaajaloo konverents ja veel palju põnevaid sündmusi üle terve Eesti. Naabrivalve kutsub üles kõiki andmaks teada headest ametnikest. Kõikides Eesti maakondades antakse sel nädalal ka välja tunnustusi kogukonnas aasta jooksul positiivset muutust loonud mittetulundusühendusele ja inimesele, kes pälvivad ka aunimetuse “sädeinimene”, “vabakondlane” jt. 

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis leiab aset iga-aastaselt kodanikupäeva lähistel ja mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Järvamaa Arenduskeskuse ja teiste arvukate partneritega.

Lisainfo ja Ühisnädala üle-eestiline programm: www.uhisnadal.ee

Lisainfo: 

Maret Lepiksaar

MTÜde konsultant ja noorte ettevõtlikkuse projektijuht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Tel: 5221162