Uudised

CIVICUS annab stardiraha andmekogumisalgatustele

laine uudised-laine
17. oktoober 2016

CIVICUSe andmekogumiskogukond Datashift annab 5000 dollarit stardiraha koostööalgatustele, mis kasutavad inimeste kogutud andmeid säästva arengu eesmärkide või kliimamuutuste lubaduste jälgimiseks.

Algatus peaks keskenduma sellele, kuidas inimeste kogutavad andmed saavad abiks olla, et hoida silma peal sellel, mida riigid on lubanud teha säästva arengu eesmärkide täitmiseks jaUNFCCC kokkuleppes kliimamuutuste vähendamiseks. Stardiraha on mõeldud Datashifti kogukonna liikmetele, nii et kel asja vastu huvi saab hakatuseks liituda.

Datashifti üks eesmärke on soodustada kodanikuühiskonnas innovatsiooni, koostööd ja andmekasutuse võimaluste arendamist, nii et sellegi stardiraha taotluseid vaadatakse läbi nende kriteeriumite. Edukas idee koostööks saab oma mõtte edasiarendamiseks 5000 dollarit, et selleks saaks põhjalik ja täieulatuslik plaan.

Mittevõitjad saavad oma ideed samuti Datashifti kogukonnas tutvustada, et saada tagasisidet ja leida koostööpartnereid.

Taotlusvorm on siin, läkita oma mõtted datashift@civicus.org 19 oktoobriks 2016 (11:59pm Eesti aja järgi). Võitja teatatakse 24. oktoobril.

Tähtaeg on küll juba 19. oktoobril, kuid isegi kui sul head ideed sellele konkursile ei ole, logi sisse ja uuri DataShifti kogukonnas, mida vabaühendused, kampaaniameistrid ja andmekasutamise praktikud laias ilmas andmete vallas teevad ja mida veel ära teha saab. Sisene siin ja jälgi teemat Twitteris: #Datashift.

DataShifti algatuse taga on maailma kodanikuühiskonna katusorganisatsioon CIVICUS, partneriteks Wingu, Engine Room ja Open Institute.