artikkel

Elu võimalikkusest Haapsalus

laine
Raili Friedemann 2. märts 2020
Foto: erakogu

Hea Kodaniku talvenumbris küsisime vabaühendustelt ja aktiivsetelt kodanikelt üle Eesti, kas on elu väljaspool Tallinna. Haapsalus elamisest ja töötamisest kirjutas Raili Friedemann Haapsalu Vabakontorist.

Elasin ülikooli ajal mitu aastat pealinnas. Rohkem ei taha. Ei meeldi. Meeldib hoopis muinasjutuline ja maaliline merelinn Haapsalu. Väiksed armsad puumajad, vanalinn, vaiksed tänavad, meri kahe sammu kaugusel. Mäletan, et esimesed viis aastat käisin küll ringi nagu armunu ja tänasin, et elan siin linnas. Neid hetki tuleb õnneks ikka veel. 

Üksainumas mure, mis võib tekkida, on töö leidmine. Selleks olen ma ise korduvalt teinud enda ettevõtte ja alustanud ise, sest üksnes töö puudumise tõttu pole tulnud pähe mõtet siit linnast lahkuda. Tänaseks olen saanud töö, mida saan ükskõik kustkohast teha. Olen veidi üle aasta olnud Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi tegevjuht. Tegin oma tööd kodus köögilaua taga. Pean tunnistama, et seal hakkas natuke nukker küll. Lihtsalt seetõttu, et ma olen tegelikult väga sotsiaalne ja inimesi armastav tegelane. Vajasin teisi enda ümber. Seetõttu tekkis mõte, et kui looks koos töötamise kontori. 

Hakkasin maad kuulama ning suhtlesin kõigiga, kes võiksid sel teemal kaasa aidata ja mõelda. Selgus, et ühel Läänemaa ettevõtjal on samad plaanid, ning ma pakkusin ennast kohe appi. Novembris avasime Haapsalu Vabakontori, kus on võimalik endale töökoht rentida, olgu see siis pooleks päevaks või tähtajatult. Mul on suur rõõm, et kohe algusest peale on meil pooled kohad kontoris täidetud. Mul on rõõm selle üle, et mul on töökaaslased. Mul on rõõm selle üle, et tegelikult meil on Haapsalus väga palju selliseid töötajaid, kes töötavad kodus ja teevad omi ettevõtmisi, täpselt samuti selleks, et saaks siin imelises Haapsalus elada.

Usun, et suvel tekib meil kontori ukse taha järjekord, aga usun ka seda, et Haapsalu Vabakontor on juba hea algus, et siia kolida – ootab kõikide mugavustega kontor, kus kohv ja tee on tasuta, koristaja käib, printida saab ja selle kõige pärast ei pea ise muretsema, see on sinu eest tehtud. Lihtsalt tule ja hakka tööle.

Tihti toome endale põhjendusi, miks me ikka veel ei saa Tallinnast ära kolida ‒ sest seal on trennid, kino ja teater ja võimalus väljas käia. Kui tihti inimene neid võimalusi aga kasutab? Peale ummikust koju jõudmist ilmselt ei teki enam tunnet, et tahaks nina toast uuesti välja pista. Kõike eelnevat saab nautida ka Haapsalus! Meelepäraseid trenne, kino ja võimalusi on siingi, igale poole jalutad 10 minutit! Ilmselt saab neid võimalusi olema veel rohkem, kui siin on edumeelseid ja hakkajaid noori inimesi ja peresid. Kohtume Haapsalus!

Ilmus Hea Kodaniku talvenumbris.

Hea Kodaniku artiklid valmivad vabatahtlikkuse alusel, kuid tellimise, toimetamise ja ajakirjakaante vahele seadmisega kaasnevad paratamatud kulud. Kui sulle meeldivad Hea Kodaniku artiklid ning tahad toetada nende ilmumist ka edaspidi, toeta meid siin: https://heakodanik.ee/toeta.