Uudised

Lasteraamatu müügiga kogunes ravitoitu vajavate laste toetuseks üle 800 euro

laine uudised-laine
20. september 2018
Helios kirjastus annetas möödunud aasta suve algul poelettidele jõudnud paljude laste südameid võitnud William Wentoni sarja esimese raamatu „Lüriidiumivaras“ müügist SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile raskelt haigete laste ravi toetuseks 802 eurot ja 50 senti.

Helios kirjastuse toimetaja Triinu Lepa sõnul on kogu toimetusel äärmiselt hea meel, et „Lüriidiumivaras“ on saanud lugejatelt tohutult positiivset tagasisidet ning et raamatu müügiga saadi samal ajal teha ka head. „Heliose üheks oluliseks eesmärgiks on olnud ja on ka edaspidi laste lugemuse edendamine. Üritame välja anda palju kvaliteetseid lasteraamatuid ning pakkuda neid võimalikult soodsalt,“ ütles ta.

„Oleme kirjastusega igal aastal püüdnud midagi head teha, annetades näiteks Eesti Lasterikaste Perede Liidule lasteraamatuid, viinud loomade varjupaiga elanikele sööki ja muud vajalikku jne. Ühe konkreetse raamatuga polnud varem väga heategevusprojekte seotud, seega mõtlesime proovida, sest nii saab kaks head asja korraga – tõsta laste lugemust ning teha samal ajal head nendele, kes seda väga vajavad,“ lisas Lepp.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein avaldab suurt heameelt Helios kirjastuse ja fondi koostöö üle ning nendib, et ühine koostöö esindab mitut väärtust. “Saame kutsuda vanemaid üles ostma oma lastele lugemiseks raamatuid ning samal ajal panustama sellega ka heategevusse,” selgitab ta. “Lisaks teeb meid rõõmsaks ka asjaolu, et Helios kirjastus plaanib Lastefondiga koostööd jätkata,” rõõmustab Hein.

Hein toob välja, et paljudele raskelt haigetele lastele vajalik ravitoit, mille toetuseks Heliose kirjastuse annetus läheb, on väga kulukas ning iga panus ravitoidu rahastamisse on kõikide abi vajavate laste ja nende perede jaoks väga oluline.

Norra lastekirjaniku Bobbie Peersi raamat „Lüriidumivaras“ sai 2016. aastal Norra laste lemmikraamatuks, seda on tõlgitud juba rohkem kui 30 keelde ning on väga hästi ka Eesti laste poolt vastu võetud. Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Lastekaitse Liit andsid 2017. aastal raamatule Hea Lasteraamatu tiitli.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Lisainfo:

Küllike Hein
SA TÜK Lastefondi strateegiajuht
Tel: (+372) 524 6580
E-post: kyllike@lastefond.ee

Pressiteate koostas:
Kadri Org
SA TÜK Lastefondi kommunikatsioonispetsialist
E-post: kadri.org@lastefond.ee