artikkel

Riigikogu arutelu kodanikuühiskonnast

laine
Foto:

Teisipäeval, 28. septembril algusega kell 14.00 toimub Riigikogu põhiseaduskomisjoni, sotsiaalkomisjoni ja kultuurikomisjoni ühine viipekeelse tõlkega Eesti kodanikuühiskonna arengukontseptsiooni elluviimise ja kodanikuühiskonna arengu arutelu. Selle aasta arutelu keskendub teemale „Heategevus – tugeva kodanikuühiskonna alustala“. Otseülekannet saab jälgida Riigikogu veebilehel.

Ajakava:

14.00 – 14.05 Ühise istungi avab Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi
14.05 – 14.15 Siseminister Kristian Jaani sissejuhatus 
Kuidas elab Eesti kodanikuühiskond? Millised on viimaste aastate olulisemad arengud ja järgmiste aastate peamised suunad?
14.15 – 14.35 Urmo Kübar (SA Poliitikauuringute Keskus „Praxis“ juhataja) – Väikesed sammud, mis aitavad soodustada heategevust 
Annetajate käitumine on viimastel aastatel muutunud. Kes on tänased annetajad ja kui suur on keskmine annetuse summa? Kuidas saab riik toetada annetamist veel paremini kui seni?
14.35 – 14.50 Martin Villig (Eesti ettevõtja, tehnoloogiaettevõtte Bolt kaasasutaja ja juhatuse liige, SA Garage 48 kaasasutaja ja nõukogu liige, Heateo Haridusfondi kaasasutaja, Heateo Sihtasutuse nõukogu liige, Jõhvi Tehnoloogiakooli MTÜ Tulevikuharidus nõukogu liige, MTÜ ELAV Tänav nõukogu liige)  –  Kuidas kasutada tehnoloogiaettevõtjate potentsiaali annetajatena?  
Kuidas tänane keskkond soodustab ettevõtjate annetamist? Millised on takistavad tegurid? Tehnoloogiaettevõtjate perspektiiv annetamisel – kuidas me mõtleme, miks me annetame? Idusektori potentsiaal mõjusate vabaühenduste toetamisel.  
14.50 – 15.00 Pirkko Valge (Heateo Sihtasutuse juhatuse liige, tegevjuht) – Kiiremini, kõrgemale, kaugemale annetuste toel  
On vabaühendusi, kes suudavad kaasata olulisel määral ettevõtete ja eraisikute annetusi. Mis on peamised tegevused, milleks annetusi kasutatakse ja mis on selle väärtus riigile? Parimad näited annetusi saanud vabaühenduste tegevuse mõjust. 
15.05 – 15.15 Heiki Hepner, Riigikogu kodanikuühiskonna toetusrühma esimees 
15.15 – 16.00 Arutelu ja küsimused