Sõidukulude hüvitamine
Praktika sooritamiseks ei pea sa minema tingimata lähimasse vabaühendusse. Kui sulle meelepärane ühendus asub kodukohast eemal, saame sulle hüvitada transpordikulud, mis on tekkinud seoses praktika sooritamisega.
Transpordikulusid kompenseerime kuludokumentide alusel:
- ühistranspordi puhul sõidupilet või takso tšekk;
- autosõidu puhul kütusetšekk: kulu hüvitatakse valemi järgi: distants * 0,1 eurot.
NB! Kütusetšeki kuupäev peab olema sõiduga samal päeval või paar päeva enne või pärast sõitu. Kütusetšeki summa peab olema sama suur või suurem kui tegelik kulu. Kui tšeki summa on väiksem kui valemiga arvutatud, hüvitatakse tšeki peal oleva summa.
Kui soovid transpordikulude hüvitamist, siis
- säilita kuni praktika lõpuni kõik kütuse ja ühistranspordi tšekid, mis on seotud kogukonnapraktika käimistega;
- anna oma soovist teada programmi koordinaatorile;
- praktika lõppedes täida kuluaruanne (kopeeri enda Drive kausta või lae alla). Jälgi täitmisel sealseid juhiseid;
- skänni või pildista kuludokumendid (piletid, tšekid) ja ka see leht päevikust, kus on juhendaja allkiri ja iseloomustus;
- digiallkirjasta (kuluaruanne ja pildid ühes digikonteineris). Digiallkirjastamine on võõras? Vaata all abi.
- saada aadressil lauri@heakodanik.ee
Raha laekub enamasti paari nädala jooksul.
Hüvitame õpilasele kogukonnapraktikaga seotud transpordikulud, kui:
- kulu on tekkinud kogukonnapraktikal käimise tõttu;
- õpilane käis kogukonnapraktikal väljapool linna (või keskust), kus ta õpib või elab;
- kasutatud on odavaimat mõistlikku transpordivahendit (nt ühistransport, jagatud auto);
- õpilasel on kogukonnapraktika sooritatud täismahus.
NB! Kui ühendus saadab õpilase praktika ajal praktikakohast kaugemale, siis kompenseerib transpordikulud (või korraldab transpordi) vabaühendus.
Digiallkirjastamine on võõras?
Kui sa ei ole enne midagi digiallkirjastanud, vt all juhiseid ja linke, vajadusel küsi abi oma kooli digispetsidelt. Esimest korda kasutades võtab seadistamine aega, aga allakirjutamine ise enam mitte. Digiallkirja kasutamiseks peab sul kindlasti olema Mobiil-ID või kehtivate sertifikaatidega ID-kaart.
Kui oskad, aita teisi!
Failide digiallkirjastamine telefonis või tahvelarvutis
Selleks vajad äppi RIA DigiDoc. See ühildub Dropboxi, iCloudi ja telefoni sisekaustadega. Konteineri loomine ja sinna failide lisamine on lihtne. Faili võib otse äpist saata meiliga või salvestada kausta/pilve. Lae: App Store, Google Play, Windows Store.
Digiallkirjastamisel saad ise valida, kas teed seda Mobiil-ID või ID-kaardiga:
- digiallkiri Mobiil-ID-ga
selleks vajad Mobiil-ID-d võimaldavat SIM-kaarti. Allkirjastamise hetkel küsitakse SIM-kaardiga kaasa antud Mobiil-ID PIN-koode. Siit saad täpsemalt Mobill-ID-st vajaliku teada.
- digiallkiri ID-kaardiga
selleks vajad kehtivat ID-kaarti toimivate sertifikaatidega ja ID-kaardi lugejat. Siit lehelt saad teada kõike vajalikku ID-kaardiga allkirjastamisest.
Failide digiallkirjastamine arvutis
Selleks vajad arvutit, kehtivat ID-kaarti toimivate sertifikaatidega, ID-kaardi lugejat ja arvutiprogrammi DigiDoc klient. Siit lehelt saad teada, kuidas programmi alla laadida ning seda oma veebilehitsejaga ühendada. Siit saad juhiseid, kuidas luua digikonteiner, lisada sinna faile ja neid allkirjastada.
Mobiil-ID on tänapäeval lihtsaim ja kiireim viis digiallkirjastada. Nii näiteks saad ka oma internetipangas ja pangaäpis kõik toimingud ära teha. See on sama turvaline kui ID-kaardi lugejaga allkirjastamine, kuna see on su ID-kaardiga seotud ja turvatud riigi poolt. Smart-ID on veel mugavam, aga seda saab veel kasutada ainult isikutuvastamiseks (internetipank jmt), dokumente see veel allkirjastada ei võimalda.