Sõidukulude hüvitamine

Transpordikulusid kompenseerime kuludokumentide alusel:

 • ühistranspordi puhul sõidupilet või takso tšekk;
 • autosõidu puhul kütusetšekk: kulu hüvitatakse valemi järgi: distants  * 0,1 eurot.

NB! Kütusetšeki kuupäev peab olema sõiduga samal päeval või paar päeva enne või pärast sõitu. Kütusetšeki summa peab olema sama suur või suurem kui tegelik kulu. Kui tšeki summa on väiksem kui valemiga arvutatud, hüvitatakse tšeki peal oleva summa.

Kui soovid transpordikulude hüvitamist, siis

 1. säilita kuni praktika lõpuni kõik kütuse ja ühistranspordi tšekid, mis on seotud kogukonnapraktika käimistega;
 2. anna oma soovist teada oma piirkonna programmi koordinaatorile;
 3. praktika lõppedes täida kuluaruanne (lae kuluarunde alla siit). Jälgi seda tehes hoolikalt sealseid juhiseid;
 4. skänni või pildista kuludokumendid (piletid, tšekid) ja ka see leht päevikust, kus on juhendaja allkiri ja iseloomustus;
 5. loo digikonteiner ning lisa sinna kuluaruanne ja skännid/pildid/failid;
 6. digiallkirjasta ja saada aadressil aljona@heakodanik.ee

Raha laekub enamasti paari nädala jooksul.

NB! Võib juhtuda, et on vaja kuluaruannet parandada. Sellisel juhul võib enne digiallkirjastamist lasta selle koordinaatoril üle vaadata.

Digiallkirjastamine on võõras? Vaata all abi.

Hüvitame õpilasele kogukonnapraktikaga seotud transpordikulud, kui:

 • kulu on tekkinud kogukonnapraktikal käimise tõttu;
 • õpilane käis kogukonnapraktikal väljapool linna (või keskust), kus ta õpib või elab;
 • kasutatud on odavaimat mõistlikku transpordivahendit (nt ühistransport, jagatud auto);
 • õpilasel on kogukonnapraktika sooritatud täismahus.

NB! Kui ühendus saadab õpilase praktika ajal praktikakohast kaugemale, siis kompenseerib transpordikulud (või korraldab transpordi) vabaühendus.

Digiallkirjastamine on võõras?

Kui sa ei ole enne midagi digiallkirjastanud, vt all juhiseid ja linke, vajadusel küsi abi oma kooli digispetsidelt. Esimest korda kasutades võtab seadistamine aega, aga allakirjutamine ise enam mitte. Digiallkirjastamine tasub praegu ära õppida, sest see on eluks vajalik oskus.

Kui oskad, aita teisi!

Digiallkirjastamine ID-kaardiga

Selleks vajad arvutit, kehtivat ID-kaarti toimivate sertifikaatidega, ID-kaardi lugejat ja arvutiprogrammi DigiDoc klient. Siit lehelt saad teada, kuidas sertifikaate uuendada, programmi alla laadida ning seda oma veebilehitsejaga ühendada. Siit saad juhiseid, kuidas luua digikonteiner, lisada sinna faile ja neid allkirjastada.

Digiallkirjastamine Mobiil-ID-ga

Digiallkirjastamine toimub samamoodi kui ID-kaardiga, kuid selleks ei ole vaja ID-kaardi lugejat, vaid Mobiil-ID-d võimaldavat SIM-kaarti, lepingut telefonioperaatoriga ja teenuse aktiveerimist Politsei- ja Piirivalveameti kaudu. Siit saad täpsemalt kõik vajaliku teada. Konteineri loomine ja allkirjastamine arvutiprogrammis toimub samamoodi, allkirjastamise hetkel ei küsita mitte kaarti, vaid SIM-kaardiga antud PIN-koode.

Digiallkirjastamine Smart-ID-ga

Selleks sa ei vaja erilist SIM kaarti, vajad ainult head internetiühendust. Ühenda sellega oma seadmed (telefonis ja tahvelarvuits äpp) ning määra ise neile PIN-koodid. Tutvu ja vaata juhiseid siin.

Failide digiallkirjastamine telefonis või tahvelarvutis

Selleks vajad äppi DigiDoc. Digiallkirja kasutamiseks peab sul kindlasti olema tehtud Mobiil-ID või Smart-ID isikutuvastamiseks. Äpp on olemas nii App Store’is kui ka Google Play’s, see ühildub Dropboxiga.

Mobiil-ID ja Smart-ID on tänapäeval lihtsamaid ja kiiremaid viise digiallkirjastada. Nii näiteks saad ka oma internetipangas ja pangaäpis kõik toimingud ära teha.  See on sama turvaline kui ID-kaardi lugejaga allkirjastamine, kuna mõlemad on su ID-kaardiga seotud ja turvatud riigi poolt.