Abikäed Lastefondis

Sügisest talveni abistasid Lastefondi kaks paari virku abikäsi – hakkajad abituriendid Ülenurme Gümnaasiumist, keda tõi fondi vajadus läbida ühiskonnaõpetuse tunni raames kogukonnapraktika isevalitud vabaühenduses. 

Oktoobrist alates osalesid Hanna-Liisa ja Janeli teisipäevastel koosolekutel, kus saadi ettekujutus Lastefondi olemusest, vabatahtlike tegemistest ning eesootavatest üritustest, milles ka ise võimalusel kaasa löödi.

Esimeseks väisatud avalikuks ürituseks oli 27. oktoobril toimunud TÜ Rocki korvpallimäng TÜ Spordihoones, kus tüdrukud said koos vabatahtlike ja Mõmmikuga proovida kätt  annetuste kogumises. Janeli ja Hanna-Liisa sõnul andis see üritus neile juurde portsu enesekindlust ja julgust võõrastega suhelda, mis on annetuste kogumisel ülivajalik eeldus. Nad märkisid ära ka üritusel osalemise kui hea võimaluse Lastefondi reklaamida.

Novembris avanes tüdrukutel võimalus  motiveerida end koos teiste vabatahtlikega ning seekord Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonnas, kus esines OÜ Psühhobuss. Kes ei tea, siis Psühhobussi eesmärgiks on lähendada igapäevaelu ja psühholoogilisi teaduskatseid –  esinemise käigus õpitakse oma aju paremini tundma ning kasutama. Muuhulgas katsetati  kirjutamist läbi prillide, mis näitasid maailma tagurpidi ning mängiti  virtuaalreaalsuse mängu. Lisaks saadud ettekujutusele vabatahtlike motivatsiooniüritusest omandati seega üks huvitav ja hariv  kogemus.

Kokkuvõttes hindavad tüdrukud praktikat Lastefondis kasulikuks ja meeldejäävaks ning kasutavad saadud kogemusi edaspidi. „Praktika lõppedes tutvustasime Lastefondi ka oma lähedastele, mis oli üheks meie eesmärgiks.  Peale praktikat pöörame ise samuti rohkem tähelepanu fondi tegevusele ja kampaaniatele ning levitame Lastefondi üritusi ja olulisust ka tuttavate seas,“ võtavad Hanna-Liisa ja Janeli oma praktika ning edasised plaanid positiivselt kokku.

Tartu vabatahtlike juht Liis Noring jäi samuti rahule, et praktikantidel oli võimalus osaleda nii koosolekutel kui ka juba korraldatud üritustel. Nii nägid nad ürituse planeerimise protsessi lõpptulemuseni ehk ürituse toimumise ja tagasisideni välja ja said ettekujutuse vabaühenduse tegemistest.

Hanna-Liisa ja Janeli muljed kogus kokku Liina Pissarev, blogi toimetaja. Lugu ilmus Lastefondi blogis 25. detsembril 2015.