Kogukonnapraktika andis uudse kogemuse

Maarja Evert, Krisli Johanson ja Mari Maisla Tarvastu Gümnaasiumist

Jaanuaris alustasime oma kogukonnapraktikaga Tartu Laste Turvakodus. Kuna oleme ise pärit Viljandimaalt, oli Turvakodu algselt meie teine valik. Otsustavaks sai positiivne suhtumine Turvakodu poolt ja mõistsime koheselt, et see on koht, kus on meie abi ja panust ka tõeliselt vaja ning sellega saame aidata kaasa ühe olulise ühiskonna probleemi lahendamisele. Nüüd, kui põnev praktika on seljataga, võime kindlalt öelda, et me ei kahetse kõiki neid pikki bussisõite ja otsust tuua rõõmu just Tartu Laste Turvakodu lastele.

Esimesel korral tutvustati meile maja ja räägiti lähemalt, millega seal tegeletakse. Selsamal korral oli meil ka võimalus tutvuda lastega, nendega koos muffineid küpsetada ja filmi vaadata. Esmamulje oli väga hea – kogu meeskond on kokkuhoidev nagu üks suur pere ja juba esimese päeva õhtuks tundsime, et oleme ka osa sellest perest. Tundsime ka koheselt seda, kui palju rõõmu me lihtsalt oma kohaloleku ja tegevustega suutsime tuua. Tänusõnad peegeldusid laste silmades ja soojades kallistustes, kui me lahkuma pidime.

Jõudsime juhendajaga ka arutada, mida me siis täpsemalt teha saame ja teha tahame. Otsustasime tantsuringi kasuks, millega saime ühendada enda hobi ja laste vajaduse liikuvate tegevuste järgi. Juba esimesel tunnil tehti meile ettepanek esineda koos lastega Tartu Laste Turvakodu 25. aastapäeval. Olime meelsasti nõus ja esinesimegi 2. märtsil Tartus. Turvakodu juubeli päeval olime alates keskpäevast kohal ja aitasime ka pidu ette valmistada.

Lisaks sellele oli meil võimalus veeta aega Masingu kooli lastega ehk aidata sisustada erivajadustega laste koolivaheaga. See oli meile uudne, kuid samas väga kasulik kogemus. Mängides ja kartulisalatit tehes saime õppida tundma neid lapsi ja nende eripärasid ning mõistsime, et nendega suhtlemisel on vaja teistmoodi lähenemist, võrreldes tavakooli lastega.

Võime väita, et kogukonnapraktika täitis meie puhul oma eesmärgi – saime tõepoolest uudse kogemuse ning rohkem teadmisi kodanikuühiskonnast ja vabatahtlikust tööst. Tartu Laste Turvakodu perega oli meeldiv koostööd teha ja loodetavasti loodud sidemed ei katke.