Lastekaitse Liit annab teada, et 7. veebruaril tähistatakse turvalise interneti päeva, tänavu sõnumiga „Postita targalt“. Toimuvad üritused keskenduvad teadmistele nutiseadmete ja interneti oskuslikust ja turvalisest kasutamisest, internetis käitumisest ja vajaliku informatsiooni leidmisest. Häid nõuandeid jagub nii algajatele kui ka vilunud internetikasutajatele.
Tänases postitamise ja jagamise maailmas kerkivad esile teemad, millele lapsevanemad mõtlema peavad. Näiteks kas ja millist infot enda pere kohta sotsiaalmeedias jagada ning millised on sellega seotud ohud ja tagajärjed. 7. veebruaril kell 15:00–16:30 korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus lapsevanematele ja kõigile teemast huvitatutele veebiseminari „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades”. Seminari viib läbi Henry Jakobson, Isablogi „A mida Henry teeb?“ autor. Henry räägib oma kogemusest blogipidajana, kes avaldab iganädalaselt infot ja pilte oma pere tegemiste kohta. Veebiseminaril osalemiseks saab eelnevalt registreerida siin.
Projekti Targalt internetis eestvedamisel kutsutakse kõiki koole, lasteaedasid ja noortekeskusi tähistama turvalise interneti päeva ja selle raames läbi viima lastele, noortele ja täiskasvanutele temaatilisi teavitusüritusi. Kõik, kes veebilehel www.targaltinternetis.ee oma üritustest enne 6. veebruari teada annavad, kantakse Eesti kaardile. Kaart koos üle Eesti toimuvate üritustega avaldatakse 7. veebruaril Targalt internetis ja Koolielu.ee veebilehel. Eelmisel aastal viidi sarnase üleskutse raames läbi teavitusüritusi 9600 lapsele ja noorele.
Turvalise interneti päeva nädalal korraldatakse projekti Targalt internetis eestvedamisel ka meediakampaania „Postita targalt“, mille raames avaldatakse nii noortele kui ka lapsevanematele videod, mis juhivad tähelepanu internetile kui avalikule ruumile ning kutsuvad üles oma postituste sisu ja ulatuse üle mõtlema. Turvalise interneti päeval ilmub ka Lastekaitse Liidu ajakiri Märka Last, mille artiklid käsitlevad 0-3 aastaste laste nutiseadmete kasutamist, privaatsust internetis, nõuandeid blogi pidajale, infot, mida teha küberkiusamise puhul, mida silmas pidada meemide postitamisel, kuhu nõu ja abi saamiseks pöörduda jpm.
Turvalise interneti päeva tähistamine sai alguse 2004. aastal.
Lisainfo:
Kerli Valner
Projekt „Targalt internetis“
www.targaltinternetis.ee
MTÜ Lastekaitse Liit