Panusta vabatahtlikuna

Meie kontoris tehakse palju selliseid asju, milles saab vabatahtlikuna kaasa lüüa. Tasuks lubame head seltskonda, väärtuslikku kogemust ja paremat kodanikuühiskonda.

KÕIGILE HEADELE KODANIKELE! Saada meile oma lugu, kuidas sa vastutuse võtsid. Pane lühidalt kirja oma isiklik lugu sellest, miks ja kuidas sa hea kodaniku väärtusi elad. See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb; või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Teiste lugusid saad lugeda siit (kõik nimedega pealkirjad). Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, info-ät-heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada.

Panustamisvõimalusi on veel:

Hea Kodaniku ajakiri. Ajakirja juures kaasa löömine sobib praktikaks ajakirjandustudengitele, aga ka kõigile teistele, kellele lähevad vabakonna teemad korda ning meeldib inimestega rääkida ja sõnu seada. Samuti neelab ajakiri palju pilte – fotode ja joonistustega saavad vabatahtlikud samuti aidata. Kui sul on sügelev klaviatuur, pildistamishuvi, ideid või muul moel kaasalöömise soov, kirjuta info-ät-heakodanik.ee.

Veebilehekülg. Hea Kodaniku infovärav heakodanik.ee kolis just ning on lootusetult mahukas, mistõttu leiame ise ka endi üllatuseks vahel mõne nurgataguse, mis enam ei kehti, viitab vanale või üle-eelmisele koduleheküljele või lingib uuringutele, mida lingi all enam pole. Kõige selle üles leidmine ja korda tegemine tahab tähelepanu ja aega, aga siht on õilis: et Hea Kodaniku infovärav oleks tõesti see koht, kust leiab kogu eesti-, vene- ja inglisekeelse info Eesti kodanikuühiskonna teemal. Kui tunnet tõmmet veebilehtede vastu, siis siin on sinu võimalus vabakonda panustada.

Analüüsitegevused. Sobib hästi praktikakohana tudengitele, kes õpivad sotsiaalteaduseid ja on huvitatud kodanikuühiskonnast, vabakonna ja riigi suhetest. Kasutame tulemusi selleks, et selgitada probleeme või põhjendada poliitikaettepanekuid, muuta mõjusamaks nii Vabaühenduste Liitu ennast kui kodanikuühiskonda.

Eestvedamine. Aastatega on meil tekkinud mitmed põnevad projektimudelid, mida oleks patt raisku lasta. Vajame hakkajaid inimesi häid algatusi eest vedama. Näiteks Pooltevahetus, kus ametnikud ja kodanikuühiskonna aktivistid päevaks töökohad vahetavad. Või Arvamusfestival, kus saavad end teostada väga erinevate huvidega inimesed. Juhtimist ja eestvedamist saab proovida ka mõne käimasoleva projekti juures, vt lähemalt www.heakodanik.ee/emsl.

Keeletark. Kodanikuühiskonna teemadel toimub maailmas nii palju sellist, millest tahaks Eesti inimestele rääkida. Selleks on vaja aga head keele- ja sõnaseade oskust, et kõik need lood haaravalt emakeelde panna, olgu see siis eesti või vene keel.

Info esitamine visuaalselt – infotöötlejad ja graafilised disainerid, siin on teie võimalus teha ägedaid graafikuid ja jooniseid, selgitada keerulisi asju lihtsalt!

Vabaühenduste liit võtab heal meelel enda juurde mõneks ajaks tööle ka noori professionaale, kes soovivad proovida teistsugust kontorit ja tööd, et oma tööks kasulikke kogemusi saada. Kirjuta, mis on su soov ja motivatsioon, milliseid kogemusi otsid ja milliseid meile tood.

Kui mõni teist teemadest sind kõnetas või sul on lausa paremaid mõtteid, siis ära varja end kauem! Kirjuta meile endast: info-ät-heakodanik.ee.