Foorum kodanikuruumist Euroopas

16. novembril  korraldame Tallinnas foorumi kodanikuühiskonnast Euroopas: “Kust tuleb vabadus ja kuhu kaob kodanikuruum?”

Kodanikuruumi puudutav on Euroopa aruteludes oluline teema ja seepärast on vaja ka Eesti EL Nõukogu eesistumise raames sellest rääkida, mida tuleb teha ja mida vabakond saab teha selleks, et kodanikuõigusi- ja vabadusi üle Euroopa hoida:

  • kuidas hoida kodanikuruumi?
  • kuidas suurendada kõiki hõlmavat ühiskondlikku dialoogi ning astuda vastu populismile, vihakõnele ja polariseerumisele?
  • kuidas võimendada kodanikualgatuse potentsiaali?

Foorumil võtame ette viimased kodanikuruumi kirjeldavad analüüsid ja hinnangud,  jagame kogemusi edukamatest ja mõjusamatest valvekoera-algatustest ning vabakonna algatatud populismi, vihakõne ja polariseerumist ennetavatest või siis vähendavatest tegevustest. Toimuvad arutelud, mis toovad teemakäsitlused Eesti konteksti, aga ka väiksemad töörühmad, kus võimalik kogemustest õppida.

Teisel päeval räägime Euroopa kodanikuühiskonna katusorganisatsioonide ning rahvusvaheliste võrgustike esindajatega läbi, kuidas ideed ja ettepanekud poliitikaaruteludesse viia ning kodanikuruumiga tegelemist eesistumiste kaupa jätkata.

Miks me seda teeme? Tahame tuua Eestisse rohkem teadmist ning käsitlusi demokraatia ja kodanikuühiskonna toimimisest,  läbiräägitud tuleviku-tegevuskava on vajalik, et parandada dialoogi Euroopa institutsioonide ning üle-Euroopaliste kodanikuühiskonna võrgustike vahel. Eesti on eesistujamaa ja ka vabakonnas saame sellel ajal eestkõneleja rolli võtta.

Foorumi täpsema kava leiad siit ning kõnelejad siit.

Töökeeleks on inglise keel, kuid ennelõunal kavas olevatele ettekannetele ja arutelule on tagatud sünkroontõlge.

Registreeru  siin enne 10. novembrit, sissejuhatuseks aga võid uurida järgmiseid artikleid ja materjale:

  • Algust tegime aruteluga EMSLi 2017. aasta üldkoosolekul. Loe, mida arvasid kodanikuruumist Eestis Herman Kelomees (Väitlusselts), Sigrid Solnik (Arengukoostöö Ümarlaud) ja Kari Käsper (Inimõiguste Keskus).
  • Kodanikuruumist Euroopas rääkisime ka Arvamusfestivalil. Laupäeval, 12. augustil Euroopa alal.

 

Rohkem infot: Maris Jõgeva

maris@heakodanik.ee, 53421726

Foorum on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sündmuste programmist ning selle korraldamist  toetas Riigikantselei  koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga 17 849 euroga.