Üks. Ülekoormatuse ja vähese personali tingimustes on seda raske nõuda, aga kõige paremini mõjutavad spontaansed liikumised, mingi õhus oleva teemaga haakumine, juba liikuma hakanud asjadele kaasa aitamine. See on taktikaline ja kiiret reageerimist nõudev oskus, aga õnnestumisprotsent on märksa suurem kui pikalt aastaplaanidesse pandud üritustel ja strateegiatel. Ole loominguline ja mängi piiri peal, kasuta meeme või nišimeediume, näiteks hea koostöö tänavakunstniku või koomiksimeistriga võib sinu sõnumit paljukordselt võimendada. Pressiteate hea pilt või sõnamäng võib kümnekordistada tähelepanu, aga ära üle ka pinguta, “luuletus” võib vastupidi mõjuda.
Kaks. Loo isiklikke suhteid. Paku poliitikule võimalust särada, et sinu idee saaks tema toe. Helista talle, selgita olukorda, saada talle küsimustik, kus kaks valikut, pane teistega võrdlusse ja avalikusta pressiteatena, saada oma meililistidesse või kutsu üritustele, kus moderaator aitab tal mõista, mida saaks/peaks tegema. Hoia kätt ka programmikoostamise käigus (kohalikke valimisi silmas pidades on see hetk praeguseks enamasti möödas, aga neid inimesi, kes erakondades mingil teemal pädevad, ei ole palju, tutvu nendega), sellel kuidas sinu küsimus võiks mõnel debatil üles tulla, koalitsiooni loomise ajal ning linna/valla tegevuskavade koostamisel. Aita mõista laiemat pilti ja jaga sobilikku lugemismaterjali.
Kolm. Käi network’imas, suhtle ametnike ja eri erakondlastega, otsi üritusi, kus sulle vajalik minister või asekantsler esineb. Tunne nende prioriteetide vastu huvi ja küsi kuidas saaksid aidata. Hoia sidet ja kui avalikust konflikti minemisest pääsu pole, siis eraviisiliselt on võimalik seda selgitada, anda ennetusaeg või muid pehmendavaid signaale, et kontaktivõimalus säiliks.