Aeg-ajalt satub üldsuse tähelepanu alla annetuste kogujaid, kelle annetuste kogumise stiil või ka üleüldine tegutsemisviis murendab vabaühenduste usaldusväärsust tervikuna. Mõnikord juhtub selliseid asju teadmatusest; teinekord päris pahatahtlikult. Vähemal või rohkemal määral mõjutab see aga ka kõiki neid ühinguid ning eraisikuid, kes asju igati korrektselt ja läbipaistvalt ajavad.
Mida teha?
Eelkõige seda, mis on iga ühingu enda võimuses. Seda enam, et algamas on annetuste kogumise kõrghooaeg, mh ootavad meid kõiki 3. detsembril ees järjekordsed Annetamistalgud, paneme südamele, et mõtleksite ja vaataksite üle oma annetuste kogumise põhimõtted. Ükskõik, kas olete ametlikult liitunud annetuste kogumise hea tavaga või mitte, igal juhul tasuks see loetelu ette võtta ja värske pilguga üle vaadata, kas kõik teie ühingu puhul (jätkuvalt) kehtib.
Kas info annetuste koguja kohta on kergesti leitav? Kas ütlete selgelt, milleks annetust kasutate – ja milliseid tulemusi annetuste kasutamisega saavutada soovite? Kas teid annetuste kogumisel aitavad isikud teavad, et annetuse tegemiseks ei tohi survet avaldada? Need ja mitu teist küsimust ning soovitust on annetuste kogumise hea tava kommenteeritud (mini)väljaandes kenasti lahti kirjutatud.
Kes on annetuste kogumise hea tavaga liitunud? Selle nimekirja leiad siit.
Head annetuste kogumist meile kõigile!