course

V digituba: nutikas foto- ja videotöötlus

23.11.2017 töötoa I osas vaatasime, kuidas elementaarset pilditöötlust teha juba nutiseadmes, uurisime pilditöötlusprogrammi Pixlr.

Vaata salvestist

Kursuse kirjeldus

Tutvusime pilditöötluse oluliste parameetritega: värvid, heledus/tumedus, kontrast, lisaks kadreerimine ehk kroppimine ja suuruse muutmine (kvaliteet, mis on vajalik välja trükkimiseks ja veebi üles panemiseks). Põgusalt vaatasime ka seda, kuidas telefonist pildid arvutisse saada ning kuidas otsida ja kasutada pildipankade pilte.

Veebiseminari II osas rääkisime videotöötlusest: kuidas saada videod kaamerast või telefonist arvutisse, kuidas teha videotöötlust vabavaralise programmi OpenShot abil. Videotöötluse puhul proovisime video lõikamist, tiitrite lisamist, üleminekuefektide kasutamist, piltide ja heli lisamist, paari visuaalset efekti ning valmis video publitseerimist. Uurime, kuidas saame oma video YouTube’i üles laadida ja millised võimalused on seal video jagamiseks ja töötlemiseks.
Rakendused, mida enne salvestuse vaatamist alla laadida:  OpenShotPixlr (olemas ka veebipõhisena, kuid nõuab FlasPlayer’it, ja nutiseadmete äppidena), mõni kollaaži tegemise äpp (nt Pic Collage – lihtne ja ilma konto loomiseta) või Adobe Spark Post või Spark Video (nõuab konto loomist ja saab kasutada ka arvutis), siis saab nutitelefonides olevatest piltidest luua huvitavaid kollaaže, kaarte jm põnevaid visuaalseid sõnumeid.

Koolitajad

Digitöötuba: nutikas foto- ja videotöötlus
Veronika Rogalevitš (Tallinna Ülikooli e-õppe keskus)

“Olen Tallinna Ülikooli haridustehnoloog ja sisekoolitaja. Igapäevatööna nõustan ja koolitan õppejõude digivahendite kasutamisel õppeprotsessis. Lisaks viin läbi mitmeid haridustehnoloogia alaseid koolitusi HITSA katuse all ja tellimise alusel (nii era- kui avalikus sektoris).”