Tänavu toimub muinsuskaitsekuu 38. korda, avamine toimub rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval, 18. aprillil kell 16.00 Pirita kloostri uues hoones.
Muinsuskaitsekuu eesmärk on tuua inimesi lähemale ajaloo- ja kultuuripärandile. Kõik on oodatud Eesti eri paigus toimuvatele heakorratalgutele mälestistel ja kultuuriloolistes paikades, praktilistesse töötubadesse, ringkäikudele ja ekskursioonidele, muinsuskaitse seminaridele ja konverentsidele, osa võtma avalikest aruteludest, vaatama näitusi. Enamikku üritusi korraldavad vabatahtlikult oma ala parimad eksperdid – muinsuskaitsjad ja ajaloolased. Muinsuskaitsekuu ettevõtmistesse panustavad lisaks Eesti Muinsuskaitse Seltsile mitmed teised kodanikuühendused, seltsid, omavalitsused ja muuseumid.
Muinsuskaitsekuu avamisel tunnustab Eesti Muinsuskaitse Selts vabatahtlikke, kelle töö Eesti kultuuripärandi hoidmisel on teistelegi eeskujuks ja kes on muinsuskaitseliikumist jõu ja nõuga toetanud.
1997. aastal asutas Eesti Muinsuskaitse Selts Karuteene medali, mis antakse inimesele või organisatsioonile, kes Eesti avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti kultuuripärandile, ajaloolistele traditsioonidele või institutsioonidele. Ka tänavu esitati Eesti Muinsuskaitse Seltsi juhatusele mitmied ettepanekuid Karuteene medali kandidaatide osas.
Muinsuskaitsekuu kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail.
Mõned näited muinsuskiatsekuu üritustest:
Kogu kava leiab Muinsuskaitse Seltsi kodulehelt.