Viimati tehti sarnane uuring pea kümme aastat tagasi ja täismahus seda tänavu kordama ei hakka. Küll aga mõtlesime sügavamalt sisse vaadata – ilmselt dokumentide ja intervjuude põhjal – konkreetsetesse kaasustesse ja hinnata, mis ja miks on läinud hästi või halvasti.
Mida me sinu arust uurima peaksime? Millist planeeringu või arengukava koostamist? Väikese eelnõu saamist õigusaktiks või suurt ja väga vastuoluliste huvidega juhtumit? Mõnd küsimust sinu külas või linnaosas, või üle-eestilist? Sotsiaal- või keskkonna vallast? Liiga vanad ei saa need näited olla, sest inimeste mälu kipub tuhmuma. Liiga algusjärgus protsessid ka mitte, sest siis on veel vara hinnata.
Nii et kirjuta palun 9. märtsiks alari@heakodanik.ee, millised näited sinu praktikast oleksid tuleviku kavandamisel kõige õpetlikumad. Ikka selleks, et edaspidi oleks meil kõigil rohkem häid ja vähem kehvi kogemusi, sest analüüsi tulemused panustavad nii valitsuse tegevustesse, õigusloome arengusuundadesse kui ka vabaühenduste liidu enda plaanidesse.