“Kuum ilm võib koertele, kassidele ja pisiloomadele olla äärmiselt ohtlik. Kindlasti peab tagama loomale piisava koguse jahedat vett ja ligipääsu jahedamasse kohta. Tasub ka jälgida looma käitumist. Kui lemmik hakkab raskelt hingama ja muutub loiuks, tuleb loom viia varjulisse kohta ja helistada veterinaarile,” soovitab ELS-i juhatuse liige Jana Adamsons.
Kuuma ilma korral:
Kuumade ilmadega lemmiku autosse jätmine on iga-aastane probleem. “Ikka veel kohtame parklates soojade ilmadega pilukile jäetud akendega autosid, kust vaatab vastu lõõtsutav koer. Nii kuumade ilmadega kohe kindlasti ei päästa looma kuumarabandusest auto avatud aken ega ka auto parkimine varju või parkimismajja,” lisab Jana Adamsons. Kuuma ilmaga tõuseb seisvas autos temperatuur minutitega kahekordseks.
Kui näed kuuma ilmaga parklas seisvat autot, kuhu on jäetud koer üksinda, tasub kohe ühendust võtta häirekeskusega (112). Auto numbrimärgi abil on politseil võimalik tuvastada omanik ja temaga ühendust võtta. Kui looma olekus on märgata allloetletud ohumärke, tuleb paluda politseilt kiiret tegutsemist.
Ohumärgid looma käitumises:
Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel
Lisateave:
Geit Karurahu
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
+372 55505009