Uudised

Euroopa loomakaitsjad ja eurosaadikud tähistasid loomakaitse ajaloo edukamat kodanikualgatust – 1,6 miljonit allkirja loomade heaks!

laine uudised-laine
9. oktoober 2019

Täna tulid Brüsselis kokku Euroopa loomakaitseorganisatsioonid, sh loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Euroopa Parlamendi saadikud ja Euroopa Liidu kodanikud, et tähistada ajaloolise kodanikualgatuse “Lõpp puuriajale!” edukat tulemust ja saata tugev sõnum Euroopa Komisjonile ning Euroopa Nõukogule. Kodanikualgatus, mis nõuab puuride kaotamist põllumajandusest, kogus aastaga 1,617,405 allkirja.

Schumani ringteel toimuva piduliku ürituse keskmes oli 10-meetrine skulptuur vabadusse hüppavast seast. Suurel ekraanil näidati videoid ja kõnesid. Bänner sõnumiga “Loomade nimel – lõpetage puuride ajastu” paigaldati Schumani ringteele nii, et see paistis kõikidesse ümberkaudsetesse majadesse ja jalakäijatele ringteel.

“Täna tähistame rekordilist saavutust. Üle 1,6 miljoni Euroopa Liidu kodaniku on kinnitanud, et nad soovivad puuridevaba põllumajandust. Koostöös teiste europarlamendi saadikutega soovime, et Euroopa Komisjon lõpetaks kodanike ingoreerimise ja keelustaks puurid põllumajanduses,” ütles Euroopa Parlamendi saadik ja Euroopa parlamendi loomade heaolu ja kaitsmise intergrupi asepresident Eleonora Evi.

“Loomus on seisukohal, et loomi ei tohi ekspluateerida ja toetab läbimõeldud rahvusvahelisi kampaaniad, mis nõuavad loomade heaolu parandamist,” kinnitas Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Puuride kaotamine põllumajandusest on samm õiglasema tuleviku suunas.”

Et koguda rekordarv allkirju, tegid tihedat koostööd enam kui 170 riigi loomakaitseühingud. Euroopa kodanikualgatus “Lõpp puuriajale!” lõppes 11. septembril kell 23:59 ja kogus 12 kuu jooksul enam kui 1,6 miljonit allkirja, sh 8819 allkirja Eestist. Kodanikualgatuse eesmärk on lõpetada farmiloomade puuris pidamine kogu kontinendil. ELis on puuridesse vangistatud üle 300 miljoni sea, kana, jänese, pardi ja vasika.

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.