Uudised

Nato Ühing kutsub noori kübervõistlusele

laine uudised-laine
26. mai 2016

6.–7. juunil toimub üle-Eestiline kübervõistlus 14–30 aastastele noortele. Parimate oskustega noored saavad Eestit esindama minna üle-Euroopalisele kübervõistlusele “European Cyber Security Challenge 2016”. Registreerida saab kuni 30. maini. 

Eesti NATO Ühing koostöös Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega korraldavad 6.-7. juunil üle-Eestilise virtuaalvõistluse “Päästke Dogeland”, mis on ühtlasi eelvooruks sügisel 7.-11. novembril Saksamaal toimuvale “European Cyber Security Challenge 2016” võistlusele. Osalema oodatakse 14-30 aastaseid noori kuni 4-liikmeliste meeskondadena. Meeskonna liikmed saavad valida enda seast meeskonna juhi, windowsi ja vabavara spetsialisti, tarkvaraarendaja või veebidisaineri. Hindamine toimub kahes kategoorias: vanuses 14-19 ja 20-30. Võisteldakse nii küberkaitse kui ka -ründe osas.

„Järjest enam räägitakse julgeoleku valdkonnas küberkaitse ohtudest ja võimalustest. Eestist on saanud küberkaitse alal arvamusliider. Kui eelmisel aastal aitasime käivitada maailma esimest küberkaitse õppesuunda Põltsamaa Ühisgümnaasiumis, siis nüüd seisame selle eest, et noored talendid saaksid oma oskused proovile panna üle-Euroopalisel kübervõistlusel“, ütles Eesti NATO Ühingu juhatuse esimees Krista Mulenok.

Eesti eelvoorust pääsevad edasi kuni 16 inimest, kellest omakorda valitakse välja 10-liikmeline Eesti esindusvõistkond. Eelvooru parimatel tuleb olla valmis ka 3-5 päevaseks koolituseks 2016. aasta suvel. Riigi Infosüsteemi Amet plaanib Eesti meeskonda võõrustada ja tutvustada küberturvalisuse tagamise igapäevast tööd.

Esindusmeeskond pannakse kokku Eesti NATO Ühingu poolt koostöös partneritega ning tiimi sõidu- ja elamiskulud kaetakse. 

Võistluse info, osalemistingimused ja registreerimine: http://virtuaal.kehtnamtk.tk/

Info Saksamaal toimuva lõppvõistluse kohta: http://www.europeancybersecuritychallenge.eu/

Lisainfo: Eesti NATO Ühing, info@eata.ee, 6840 681. 

Projekti toetab Haridus- ja Teadusministeerium ning koostööpartneritena panustavad Tallinna Ülikooli digiturbe labor, Riigi Infosüsteemide Amet, Kaitseliidu küberkaitseüksus ja Põltsamaa Ühisgümnaasium.