Rahvaalgatusveeb on poole aastaga Riigikokku lennutanud neli algatust koos 8400 digiallkirjaga. Kui tahad, et ka sinu ettepanek seadusandjateni jõuaks, kasuta võimalust ja küsi rahvaalgatusveebi meeskonnalt nõu.
Sügisel on rahvaalagatusveebi meeskonna fookuses noored, digivõimekad eakad ning muukeelsed mittekodanikud. Nende esindus- ja katusorganisatsioonidega koostöös tutvustatakse kollektiivsete pöördumiste õigust ja pöördumiste koostamiseks-allkirjastamiseks-jälgimiseks loodud rahvaalgatus.ee võimalusi.
Aga mitte ainult.
Tiim on valmis rääkima poliitikakujundamises osalemise võimalustest ja rahvaalgatusveebist üle Eesti toimuvatel üritustel. Kui soovite saada nõu oma ideedele, mis aitavad ühiskonnaelu parandada, või saada selgemat pilti kodanikuõigustest ja osalusvõimalustest, siis kutsuge rahvaalgatuse asjatundjad oma üritusele või liikmetele rääkima! Saate rohkem teada rahvaalgatuse käivitamisest, algatuste menetlemisest parlamendis ning rahvaalgatus.ee tehnilistest võimalustest.
Rahvaalgatusveebi tutvustav video (1,5 min).
Rahvaalgatusveebi lühitutvustus.
Rahvaalgatusveebi pikem ajalugu ja eellugu.
Kel tekkis huvi, kirjutab info@rahvaalgatus.ee, kirjeldab oma üritust lähemalt (eesmärk, koht, kuupäev, oodatav publik) ning lepib juba üksikasjades kokku.
Rahvaalgatajad on kokku pannud ka lihtsad voldikud kolmes keeles, mis annavad aimdust kollektiivsete pöördumiste õigusest ja rahvaalgatusveebist. Voldikust saab teada, mis on kollektiivne pöördumine, kes ja kuidas saab neid algatada, kuidas parlament neid menetleb ning mis nende tulemusel muutuda võib. Rahvaalgatus.ee voldikut saab levitada, jagada, oma kodulehele sisestada: [EST]*, [ENG]*, [RUS]*