Vihjeandjate teabe- ja nõustamiskeskuse ehk ALACi (Transparency International Advocacy and Legal Advice Center) eesmärgiks on aidata inimesi, kes on olnud väärkäitumise tunnistajaks töökohal (nt töötaja või koostööpartner jms) ning aidata neil leida puuduliku seadusandluse keskel oma juhtumile parim lahendus.
Keskuse töö ja vihjeandja õigused on piiratud seni, kuni meil ei kehti täiemahuline teavitajate kaitse seadus. Samas on mitmed organisatsioonid juba sisse seadnud teavitamise kanalid ja protseduurid. Erinevatest ja puudulikest praktikatest hoolimata tegutseb keskuse meeskond selle nimel, et kuulata, analüüsida, nõustada ja aidata konfidentsiaalselt kaasa vihjeandjatel tekkinud mureküsimuste ja probleemide lahendamisele.
Keskusega saab ühendust võtta turvalise ühingule loodud GlobaLeaks platvormi kaudu, kus on võimalus oma küsimusi täpsustada, lisada faile jm ilma oma isikut avaldamata. Platvorm, mis toimib pimeveebis, ei salvesta mitte mingil kujul teavitaja informatsiooni ning kui soovitakse jääda anonüümseks, saab seda teha.
Loe täpsemalt Korruptsioonivaba Eesti kodulehelt.