26. aprillil kell 16-18 ootame kõiki riigi rahastamisest huvitatuid rääkima hasartmängumaksust, tutvustame selleteemalist analüüsi ja küsime teie tagasisidet EMSLi ettepanekutele, kas ja kuidas vabaühenduste rahastamist maksust paremaks muuta.
Hanna Jemmer tutvustab hasartmängumaksust koostatud analüüsi.
Siim Tuisk tutvustab EMSLi ettepanekuid, kuidas oleks parem.
Teie kõik saate arutleda ja arvata.
EMSLi liikmeklubi, mis tegelikult kõigile avatud, toimub Tallinnas Arhitektuurikeskuse galeriisaalis aadressil Põhja pst 27a.
Kes peaksid tulema?
Miks peaksid tulema?
Anna oma osalemisest märku siin.
Ah et milles kühvel?
Hasartmängumaksu nõukogu jaotatav rahahulk on viimastel aastatel veidi üle 9 miljoni euro. See on suur raha ja vabaühenduste sõltumatust ja võimekust silmas pidades on probleemiks, et hasartmängumaksust toetuste juures ei jälgita rahastamise head tava. 2013. aastal Praxise ja teistegi koostatud rahastamise juhendmaterjali valmimise järel loodeti muutust. Ministeeriumid uuendasidki oma toetuste eraldamise kordi, kuid hasartmängumaksu jagamise süsteem läbipaistvaks ei saanud. Endiselt ei tea ühendused, mis põhjustel nende taotlus rahuldatakse või ei rahuldata või millist rolli mängivad rahastamise juures näiteks nõukogu liikmete poliitilised valikud. Et olukorda mõista ja rahastamise skeemidest aru saada, on EMSL koostanud riigieelarvest kodanikeühenduste rahastamise kohta variraporti – analüüsifookus on ministeeriumitel ja nende praktikatel ning vaadeldud on perioodi 2013-2015, et hinnata, kuivõrd juhend ise ning selle kasutussevõtuks tehtud töö on tulemusteni viinud.
Liikmeklubis vaatame ja räägime lähemalt hasartmängumaksu puudutavast osast rahastamise analüüsist.
Vt. ka Alari Rammo artiklit HMNi seitse surmapattu (kirjutatud novembrikuus rahastamise kärajate eel)