“Arutelusarja Venemaa Hääled raames on meil alates 2010. aastast käinud esinemas tuntud inimõiguslased, ajakirjanikud, kultuuri- ja ühiskonnategelased. Täna keskendume esmakordselt teemale, mis hõlmab nii ulatuslikku keskkonnamõju, energiajulgeolekut kui ka majanduspoliitikat üheskoos. Nord Stream 2 puhul on tegu kogu Euroopat ja maailma geopoliitikat tervikuna mõjutava projektiga, millega seotud riskidest ning ohtudest peavad hästi informeeritud olema ka tavakodanikud,” lausus Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.
Arutelu juhatab sisse ettekanne Mihhail Korchemkinilt, kelle konsultatsioonifirma East European Gas Analysis keskendub suurte maagaasiprojektide kulude ja tulude analüüsile endise Nõukogude Liidu territooriumil. Tema kogemustepagasisse kuuluvad mitmed tasuvusuuringud ka Gazpromi eelkäijale ehk Nõukogude Liidu Gaasiministeeriumile. Ta on konsulteerinud nii korporatiivkliente kui valitsusi ja tema klientide seas on olnud N-AMRO Pank, Amoco, BP, British Gas, Chevron, Conoco, Ernst & Young, ExxonMobil, Gas Strategies, Gasunie, Neste Oy, Osaka Gas, USA Kongressi OTA, Ruhrgas, Shell, Statoil, Swedegas, Total, Vattenfall ja Maailmapank. Korchemkin on õpetanud USA Pennsylvania Ülikoolis ning stipendiaadina teinud teadustööd ka Harvardi ning Rotterdami Erasmuse Ülikooli juures. Samuti on ta on korduvalt esinenud eksperttunnistajana arbitratsioonikohtus Vene ja Ida-Euroopa maagaasijuhtumite puhul. Sissejuhatavale ettekanedele järgneb paneeldiskussioon.
Kohtumine toimub Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Rävala pst. 4, sissepääs A. Laikmaa tn poolt) kell 15-17, otseülekannet näeb ka ERRi vahendusel. Arutelu on inglise keeles, sünkroontõlketa.
Venemaa Hääled on 2010. aastal käivitunud Avatud Eesti Fondi arutelusari, milles inimõiguste ja poliitilise olukorra üle Venemaal arutlevad tuntud Vene mõtlejad, inimõiguslased ja ühiskonnategelased. Sarja raames on fondil külas käinud inimõiguste kaitsja Ljudmilla Aleksejeva, ajaloolane ja teisitimõtleja Valeria Novodvorskaja ning inimõiguslane Lev Ponomarjov, Venemaa tuntumaid satiirikuid, kirjanik ja ajakirjanik Viktor Šenderovitš, teleajakirjanik Leonid Parfjonov, opositsiooniaktivist Ilja Jašin, muusikakriitik, ajakirjanik ja arvamusliider Artemi Troitski, inimõiguslane Konstantin Baranov, kirjanik ja luuletaja Lev Rubinštein, kolumnist Masha Gessen ja politoloog Dmitri Oreškin, ajakirjanik Jevgenia Albats ja krimmitatarlaste õiguste eest seisja Aider Muždabajev, legendaarne kirjanik Vladimir Voinovitš, opositisooniaktivist Vladimir Kara-Murza, sotsioloog Aleksei Levinson, ajakirjanikud Maria Eismont, Sergei Smirnov ja Andrei Lošak.
Lisainfo ja meediapäringud:
Mari Roonemaa
AEFi kommunikatsioonijuht
mari@oef.org.ee
+37256 454598