Minu vabatahtliku “karjäär” algas siis, kui astusin ülikooli õppima – siis ma nägin ja tundsin ka ise, kuivõrd raske on vene õppekeelega koolidest tulnud noortel uude keskkonda sisse elada. Ma hakkasin mõtlema, et miks ei ole inimesi, kes saaks meid toetada ning õigel ajal abiks olla. Miks aga peaks ootama, et keegi teine tuleb ja midagi teeb, kui mina ise saan olla üks nendest? Nii algaski minu elus “koolide” avamine.
Praegu tegelen ma TEDxLasnamäe konverentsi korraldamisega. TEDxLasnamäe on ideekonverents, mis annab võimalusi eeskätt kohalikele vene keelt kõnelevatele edukatele inimestele esitleda oma ideid, mis innustavad teisi ja aitavad maailma muuta. Mul on hea meel, et olen üks nendest, kes võtab osa võib-olla mitte päris maailma muutmises, vaid kindlasti mitte vähem kui aktiivse ühiskonna moodustamises. Tihtipeale minult küsitakse: “Kas sa mingit kasu sellest ka saad? Miks sa üldse sellega tegeled?” Aga kas keegi saab kasu näiteks uudiste portaalides kommenteerides või sarifilme vaadates? Vastus on kõigile teada.
Kuna ma töötan hariduse valdkonnas, olen õpetaja, tähendab see seda, et minu igapäevane töö seisneb lastega suhtlemises. Ma tahan olla oma õpilastele eeskujuks ning näidata neile, et iga inimene saab olla heaks kodanikuks ja oma “koole” avada. Nii me suudamegi luua selle ühiskonna, milles me kõik elada tahaksime!
Loe ka teiste lugusid ja saada enda oma: heakodanik.ee/minulugu