Meenutuseks neile, kes nädalakirju lugeda ei jaksa, mis asju me viimases kvartalis riigiga ajasime. Kel on mõtteid, mida ja kuidas paremini või üldse mitte teha, kirjutab alari@heakodanik.ee.
Hasartmängumaksu ümberkorraldamine vahefinišis, sotsiaalministeeriumis käib kuu lõpuni teine strateegiliste partnerite konkurss, lubatud on suurendada ka viimase kvartali väikeprojektide mahtu nii taotluse kohta kui ka kogueelarvet. Mingihetk avaneb aruteluks ka määrus hasardi toetuse tingimustega.
Meie oma strateegilise partnerluse arenguprogramm on pisut veninud, vabaühenduste ja ametnike küsitlus andis vähe tagasisidet, oleme ikka läbirääkimiste faasis lisaks sotsiaalministeeriumile veel kahe ministeeriumi leidmisega.
Rahastusallikate mitmekesistamise (rohkem eraraha jmt) vana hea teema on taas laual. Vaatame siseministeeriumiga 2017. aastal valitsuse tagasi lükatud ettepanekud uuesti üle ja läheme teisele ringile. Kuigi esmased andmed vihjavad, et 2018 annetati jälle mitu miljonit rohkem kui aasta varem.
KOP määrust on viimastel kuudel siin-seal arutatud, esitasime ka hulga ettepanekuid, kuidas rahastustingimusi lihtsustada ja kogu määrus loetavamaks muuta, aga eriti ei paista vedu võtvat rahandusministeerium ning üllatusena soovivad ka taotlejad ise suuremate vabaduste ja paindlikkuse asemel rohkem ja selgeid reegleid. Võta kinni.
Avatud Valitsemise Partnerluse uue tegevuskava koostamise avalöögina plaanime koos riigikantseleiga väikest seminari 30.10. Praeguse tegevuskava disainiaruannet saab kommenteerida homseni. Novembri lõpus peaks esmakordselt kogunema uue nime ja teoga avatud riigivalitsemise arengukomisjon, mis ühendab senise AVP koordineeriva kogu ja haldusvõimekuse valdkondliku komisjoni.
Kodanikuühiskonna programmi 2030 järjekordne vahekokkuvõte oli just arvamusi kogumas. Eraldi arutelud käivad rahvastikuministriga KÜSKi tuleviku rollidest, aga ka valitsuse soovist KÜSK Tallinnast välja kolida. Lihtne aeg ei ole, sest lisaks muule on Alari 1. oktoobrist ka KÜSKi nõukogu esimees.
Annetuste kogujate võrgustikus teeme ettevalmistusi annetamistalgute korraldamiseks 3. detsembril 2019. Teeme esimest korda, sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all.
Eesti 2035 on sel kuul reformiplaanide arutelude faasis.
Loe eelmisi kvartaliaruandeid: jaanuar-märts ja aprill-juuni 2019.