artikkel

Kvartaliaruanne 2/2019

laine
18. juuni 2019
Foto:

Meenutuseks neile, kes nädalakirju lugeda ei jaksa, mis asju me viimases kvartalis riigiga ajasime. Kel on mõtteid, mida ja kuidas paremini või üldse mitte teha, kirjutab alari@heakodanik.ee.

Hasartmängumaksu ümberkorraldamine SoMis on sammuke edasi läinud, 27. juunil tuleb infopäev, esimese nelja teema konkursid suvel, ülejäänud sügisel. Sügisel sudime ka väikeprojektide korraldust edasi mõistlikumaks.

Strateegilist partnerlust aitame Vabaühenduste Liidu poolt edendada järgneva aasta jooksul vähemalt kolmes ministeeriumis, sest võitsime koos Rakendusliku Antropoloogia Keskusega väikese riigihanke. Raha tuleb ESF haldusvõimekuse potist.

Katuseraha rahvaalgatust arutas lõpuks riigikogu rahanduskomisjon. Otsustati sügisel arutelu jätkata, vaata kokkuvõtet.

Valitsuse tegevusprogrammis on kõik meie soovid enam-vähem kirjas. Jätkame samade asjadega, midagi oluliselt head ega halba ei paista.

Avatud Valitsemise Partnerluse koordineeriv kogu kohtus mais. Vaata kokkuvõttest, kaugel praeguse tegevuskavaga oleme. Sügisel alustame koos riigikantseleiga uue koostamist, lisaks liidame koordineeriva kogu ilmselt haldusvõimekuse valdkondliku komisjoniga. AVP vabaühenduste võrgustikuga saad liituda siin.

Kodanikuühiskonna programmi koostamine on samuti vahekokkuvõtte faasis. Nokitseme detailide kallal.

Annetuste kogujate võrgustiku liikmed jagasid mais tehniliste lahenduste kogemusi, panga võimalusi tutvustas Swedbank. Kohtumiste materjalid kogume siia, võrgustikuga saad liituda siin.

Huvikaitsevõrgustik arutas teises kvartalis peamiselt, mida teha, kui vabaühendusi rünnatakse, samuti rahastamise teemasid, näiteks SoMi hasardi väikeprojekte, kus RTKga on teatavaid probleeme. Võrgustikuga saad liituda siin.

Kevadel valminud kodanikuühiskonna uuringud leiad siseministeeriumi kodukalt, vabatahtlikkuse oma on täies mahus, mõjudest hetkel veel vaid faktileht.

Eesti 2035 pidas üle Eesti jälle arutelusid, järgmised Arvamusfestivalil.

Ühinguõiguse revisjoni komisjon kohtub jälle oktoobris, mil on valminud eelnõud. Kui saame, jagame.

Rahapesu nõukoda ja maksejõuetuse revisjon peavad veel juuni teises pooles koosolekuid, midagi väga olulist ei paista päevakordades.