Juhtimise jututoad

EMSL on käima lükanud koolitussarja kodanikuühenduste juhtidele – ”Juhtimise jututoad”, kuhu on oodatud rohkem või vähem kogenud praktikud, et koos jututoa külalisega ja omavahel arutada erinevaid organisatsiooni juhtimisega seotud küsimusi, rääkida oma ja kuulda teiste kogemustest, uutest ideedest ja toimivatest lahendustest, saada nõu oma töö paremaks korraldamiseks ja anda seda ise teistele.

Juhtimise jututoad ei ole klassikaline koolitus, kus klassiruumi ees seisab spetsialist, kes räägib, kuidas asjad on. Pigem on tegu teeõhtuga, kus eeldatavalt on kõigil osalejatel oma unikaalseid kogemusi ja teadmisi, mida vestlusringis teistega jagada ning sel moel olla korraga nii õppija kui ka õpetaja. Siiski kutsume igasse jututuppa ka ühe külalise, kes teeb omalt poolt ettekande, mille vahel ja järel toimub arutelu.

Kellele jututoad mõeldud on?
Juhtimise jututoas osalemiseks ei pea ilmtingimata olema organisatsiooni tegevjuht või juhtorgani liige – inimeste, aja, raha, projektide, kommunikatsiooni või muu juhtimisega tuleb tegeleda väga paljudel ametikohtadel. Sisukaks osalemiseks, millest nii ise kui ka teised enam kasu saaksid, on vajalik vähemalt mõningane praktiline kogemus kodanikuühenduse töö korraldamisest. Et saaks tekkida aktiivne arutelu, on kohti jututoas umbes 10-15.

Mis teemad jutuks tulevad?
Väga erinevad juhtimisega seotud teemad, iga kord üks. Oleme rääkinud juba aja juhtimisest (külaliseks Kristjan Otsmann) ja meeskonna kokkupanekust (külaliseks umbes tuhandeliikmelise Minu Eesti korraldajate tiimi ühise eesmärgi nimel koos töötama toonud Eva Truuverk). Jututubade ideede hulgas on olnud näiteks arenguvestluste pidamine, annetuskampaania korraldamine, uudsed infotehnoloogilised lahendused ja muud. Anna ka ise meile teada, mis teema sind huvitab ja/või keda võiksime külaliseks kutsuda.

Kui sageli jututoad toimuma hakkavad?
Ilmselt ebaregulaarselt – vastavalt sellele, kuidas vajalikke teemasid ja huvitavaid külalisi leiame või mida muud suurt samal ajal toimub –, aga laias laastus üks kord kuus, püüame neist vähemalt mõned nädalad ette teada anda EMSLi listi kaudu. Teemad on erinevad ning muidugi ei tähenda osalemine ühes jututoas seda, et peab kindlasti ka järgmisse tulema. Kui tahad, et saadaksime sulle alati personaalse teate jututoa teemast, anna meile palun teada oma e-posti aadress.

Kus?
Täpse toimumiskoha teatame juba registreerunutele, aga üldjoontes tuleb arvestada Tallinna kesklinna/vanalinna piirkonnaga. Tartus loomulikult Tartu kesklinnas.

Kui palju maksab?
Ei maksa palju. Tallinnas toimuvas jututoas on osalustasu EMSLi liikmesorganisatsioonidele 12,78 eurot, teistele 19,17 eurot.

Juhtimise jututubadest on võimalik jälgida „otseülekannet“ ühinedes internetikeskkonnaga Twitter. Loonud Twitteris endale konto, otsige kasutajat "heakodanik" – nii on võimalik EMSLi jututoa toimumise ajal saada osa olulisematest mõtteteradest ja ideedest, mis vestlustes läbi käivad. Varasemalt oleme säutsunud juba toimunud jututubadest ja kodanikuühiskonna konverentsist "Hea kodaniku taimelava". Kui tunnete, et Twitter ei ole päris teine kodu teie jaoks, võite lugeda lisaks soovitusi siit.

Juba toimunud:
2. juunil 2009 – Kristjan Otsmann ja Ajajuhtimise jututuba.
16. juunil 2009 – Eva Truuverk ja Jututuba "Koos, koos, koos …".
02. veebruaril 2010 – Raimo Ülavere ja coaching
17. veebruar 2010 – Veigo Kell "Juhtimisest uutmoodi"
23. märtsil 2010 (Tartus) – Kristjan Otsmann ja ajajuhtimise jututuba
30. märts 2010 – Reet Kost "Arenguvestlus – hea juhi toekas abinõu"
20. aprill 2010 – Mihkel Lauk internetiturundusest
11. mai 2010 – Irene Metsis töö ümberkorraldamisest
14. detsember 2010 – Monika Salu, Inotex Grupi eestvedaja, "Raha juhtimisest lihtsalt ja pragmaatiliselt"
12. jaanuar 2011 – Taavi Laur, AS Unicredit Bank Eesti filiaali juhataja, "Inimesed on sinu kõige tähtsam vara"
8. veebruar 2011 – Rein Leipalu, Ragn-Sells AS juhatuse esimees, "Kuidas organisatsiooni väärtused enda kasuks tööle panna?"
2. märts 2011 – Viktor Mahhov, Coca-Cola Hellenic Baltics finantskontroller, Ekspress Grupp nõukogu esimees "Coaching päriselus"
17. mai 2011 – Martin Juul ja Nils Roemen "Julge küsida" (Daretoask).