Julge küsida

Sel nädalal on Eestis külas kaks hollandlast – Juul Martin ja Nils Roemen -, kes on oma maal käivitanud põneva ettevõtlusega alustamise programmi „Durftevragen“, ingliskeelse nimega „Daretoask“, eesti keeles võiks see siis kõlada „Julge küsida“.

 
Oma lähenemise tutvustamiseks on mehed öelnud nii: 

Kui sa tahad midagi tõeliselt muuta, siis parimaid asju, mida sa selleks teha saad, on küsida abi. Maailmas on palju inimesi, kes oleksid hea meelega nõus aitama teisi. Samas jäetakse aga suur osa sellest potentsiaalist kasutamata, sest paljud inimesed on unustanud, et teistelt inimestelt võib abi küsida. Umbes kuus aastat tagasi alustati Hollandis formaadiga Julge küsida. Julge küsida kohtumisel koguneb grupp inimesi, kes ütlevad igaüks ükshaaval oma unistuse ("Kuidas ma saaksin…?") ning järgnevalt aitavad kõik osalejad üksteist, andes selle unistuse täitumiseks kõike, mida neil anda on: nõuandeid, ideid, asju, kontakte või muud, millest võiks olla kasu selle unistuse elluviimiseks. Formaat on tänaseks laialt levinud üle Hollandi ning liigub vaikselt edasi ka Saksamaale ja Belgiasse. Rainer Nõlvaku soovitusel on nad nüüd tulemas ka Eestisse.
 
Jututuba, kus seda meetodit tutvustatakse, toimub teisipäeval 17. mail kl 16-19 EMSLi kontoris Rotermanni 8 (kes pole varem käinud, kindlasti vaadake http://heakodanik.ee/asukoht). Töökeel on inglise keel, osavõtutasu ei ole. Registreerumine http://www.doodle.com/fueu7w8firv4tsx8#table. Kuna läbiviijate sooviks on 8-12 osalejat, on võimalik, et seame erakordse populaarsuse korral sisse mõned kitsendavad tegurid.