course

IX digituba: eelarved ja finantshaldus vabaühendustes

4.01.2018 Eelarvete ja finantshalduse töötoas vabaühendustele rääkisime eelarvestamisest, eelarve täituvuse jälgimisest ja aruandlusest.

Vaata salvestist

Kursuse kirjeldus

Kõne all olid teemad, nagu näiteks tegevus- vs kulupõhine eelarvestamine, terminoloogia, prognoositud ja tegelikud tulud-kulud, otsuste langetamine eelarvetest saadava info põhjal ja koostöö eelarvestamisel. Tutvustasime rakendust BudgetMatador, mis eelarvestamist ja täituvuse jälgimist oluliselt hõlbustab. Samuti käsitlesime teisi veebipõhiseid võimalusi numbritemaailma lihtsamaks muutmisel.
Töötoas sai kaasa erinevaid eelarvestamise metoodikaid ja oskust kasutada täituvuse jälgimist. Samuti  tutvusime veebipõhiste tööriistadega, mis eelarvestamist lihtsustavad.

Koolitajad

Uve Poom (BudgetMatador)

Uvel on mitme aasta jagu vabaühenduste juhtimiskogemusi nii Eestist kui Ukrainast. Tööalaselt on ta alati üht- või teistpidi tegelenud rahastuse kogumisega – seda nii suuremahuliste projektitaotluste koostamise, Hooandja kampaaniate läbiviimise kui ka sponsorite ja püsiannetajate leidmise näol. Lisaks sellele on Uve koos ja ilma Jaanita pidanud esitama nii palju projektiaruandeid, et ta otsustas BudgetMatadori meeskonnaga välja arendada tarkvara selle lihtsustamiseks.

Jaan Urb (BudgetMatador)

Jaanil on pikaaegse kogemusega konsultant ja koolitaja. Oma karjääri jooksul on ta koostanud rahastustaotlusi miljonite eurode eest ja viinud need projektid ka seejärel ellu. Väikeettevõtjana on ta hästi kursis organisatsiooni igapäevase käigushoidmisega, kunagise noorteaktivistina on talle tuttav kodanikuühiskond nii Eestis kui välismaal. Kuna projektide eelarvete juhtimine on valmistanud talle piisavalt peavalu, otsustas ta koos Uve ja meeskonnaga arendada välja tarkvara – BudgetMatador – selle lihtsustamiseks.