Stsenaarium

 

EMSLi XII suvekool

KUIDAS ÖELDA EI?

10. – 11. september 2010

Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses

 

Vaata siit videokokkuvõtet, mille tegi MTÜ Ketifilm.Esimene päev – mismoodi me täna valikuid teeme11.00    NIMED KIRJA

12.00    Kümme parimat EId Eesti filmides


  • Kinobussi Mikk Rand rullib lahti filmiarhiivi ja näitab filmidest, kuidas eestlased tavaliselt ära ütlevad. 

            Osaluspaneel "Kuidas paugu ajal mitte puu otsas olla?"


  • Milles on siis probleem? Kuidas aru saada, et nüüd on vaja teha otsustavaid samme organisatsiooni muutmisel ja enam niimoodi edasi minna ei saa? Panelistid on Tuulike Mänd Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskusest, Keit Fomotškin Terve Eesti Sihtasutusest ja organisatsioonide coach Raimo Ülavere. Kõik kuulajad saavad tuua oma näiteid ning arvamust avaldab ka Kristina Mänd video vahendusel. Paneeli juhatab EMSLi Urmo Kübar.

14.00     DINEE

15.00     Kolmanda sektori strateegiamäng "Valikute labürint"


  • Ah et pole sellisest mängust nagu kuulnud? Teatavasti on EMSL mitmeteks suvekoolideks toonud kokku asjatundjad, et luua täiesti ainulaadne praktiline harjutus suvekooli osalejatele. Seekord on meetodimeeskond inspiratsiooni saanud Christopher Nolani populaarsest filmist "Inception" ja esitab taas väljakutse osalejatele: kui teie teete oma organisatsioonis sellise valiku, võib juhtuda, et … 

17.30     BISKVIIDIPAUS                      

18.00     Suhtlemine algajatele


  • Kuna kõik saab alguse ju inimestest endist, on oluline teha sisekaemus ja uurida, kuidas me isikutevahelises suhtlemises ära ütleme. Kuidas sa ikka oma heale sõbrale ära ütled? Äkki see solvab? Aeternum Koolitus pakub omapoolse nägemuse, kuidas teisele ei öelda, aga ise ka ikka "terveks jääda".

19.30     SUAREE


Teine päev – kuidas teha valikuid, mis toovad muutusi09.00    ÄRATUSMUNAD (ööbijaile)

10.00    Päeva algus: Oma muljeid ei-ütlemisest jagab ajajuhtimiskoolitaja Kristjan Otsmann video abil.Vaata videot


  Miks me seda ometi teeme?

  • Milleks meie organisatsioon on ellu kutsutud? Kuidas luua kasulikku missiooni ja selle juurde kindlaks jääda? Strateegilise planeerimise koolitaja Indrek Maripuu(ettekanne on siin) jagab oma näpunäiteid eduka organisatsiooni strateegiliste valikute tegemisel.

11.30     KÜPSISEKOHT 

12.00     Kuidas peaksime seda tegema?


  • Kui strateegilised suunad on paika pandud, siis kuidas need tegelikult ka ellu viia? Miks mõned strateegiad jäävadki riiulile ja kuidas teha toimivat tegevuskava? Indrek Maripuu jätkab, soovijatel on võimalik saada personaalset tagasisidet oma organisatsiooni tegevuskavadele.

13.30     KARDULSOUST                                

14.30     Millest sa aru ei saa?


  • Ja lõppeks taandub kõik igapäevastele valikutele – kas juhatuse liikmete ülesanded on õiglaselt jaotatud? Kuidas otsustada, kas uue projekti puhul tuleb alati palgata projektijuht või saab endiste jõududega hakkama? Kaidi Holm Juhatuse Kompetentsikeskusest võtab vaatluse alla just igapäevased valikud.

16.00     Lõpumõtisklus Liia Hännilt "EI-d, mida kahetseda ja mida mitte"

16.45     Koju või kuhugi