Suvekool 2002

Suvekool Laulasmaal 28.-30. 06. 2002  "Kodanikuühiskond ja kogukond"

 

Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL) korraldas neljanda suvekooli “Kodanikuühiskond ja kogukond”, mis toimus 28.-30. juunil 2002.a. Laulasmaa konverentsikeskuses.

Seekordne suvekool tegeles selliste küsimustega nagu: mis on kogukond, mis on kogukonna arendamine, mis on kogukonna organiseerumine, kuidas toimivad suhted kogukonna sees, kuidas jaotatakse ressursse kogukonnas.

Ühtlasi vaadati, kuidas saavad nii kohalik omavalitsus kui kohalik ettevõtja lisaks ühendusele panustada kogukonna arendamisse.

Esinema oli kutsutud hulgaliselt huvitavaid inimesi: Tartu Ülikooli professor Rein Taagepera, Kodukandi president Kaja Kaur, Kohalike Valimiste Erakonna looja Mihkel Tiks, Harju maavanem Orm Valtson ja teised.

Suvekoolis rääkisid oma kogemustest saatesarja “Kolmas sektor” tegijad Natalja Malleus ja Dima Mihhailov ning Postimehe lisa “Foorum” toimetaja Kertu Ruus.

Töögruppe, mille eesmärgiks nii õppida kui kogemusi jagada, viisid läbi MTÜde tugikeskuste juhid, spetsialistid ja teised targad inimesed.

Vaata suvekooli faile:
Suvekooli programm 2002
Suvekooli osalejad 2002
Suvekooli 2002 ppt