artikkel

Hea Kodaniku klubis räägitakse osalusdemokraatiast

laine
Foto:

Eesti Koostöö Kogu ja Vabaühenduste Liidu koostöös toimuv järgmine Hea Kodaniku klubi pealkirjaga “Kuidas jõuda oma mõtte või murega otsustajateni?on pühendatud osalusportaali Rahvaalgatus.ee viiendale sünnipäevale!

Viis aastat tagasi poliitilisest kriisist välja kasvanud portaalist on tänaseks saanud Eesti e-demokraatia lipulaev, avatud valitsemise nügija, kohaliku tasandi demokraatia võimestaja ning avaliku sektori innovatsiooni eeskuju kogu Euroopas.

Viiendal sünnipäeval, 5. märtsil kell 17.30-19.00, on kokku kutsutud eri osapooled, et arutleda Rahvaalgatus.ee mõju üle muutuste esile kutsumisel, hinnata selle tööriista vajadust ning mõelda osalusdemokraatia tulevikule.

Vestluses osalevad Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt (vaade pöördumistele Riigikogu poole pealt), organisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering (vaade pöördumiste koostaja poole pealt) ning Müürilehe tegev- ja sotsiaaliatoimetaja Henri Kõiv. Vestlust juhib DD juht ja DD StratLab konsultant Martin A. Noorkõiv. 

Arhitektuurikeskusest video vahendusel üle kantavat vestlusõhtut on oodatud kuulama ja osalusdemokraatia teemal mõtteid avaldama kõik huvilised. 

Rahvaalgatus.ee pakub kodanikele, parlamendivälistele huvigruppidele ja kodanikuühiskonna ühendustele mugavat digitaalset võimalust tõstatada Riigikogus lahendamist vajav murekoht, väljendada seisukohti väärtusküsimustes ning juhtida tähelepanu puudulikule või täiendamist vajavale seadusele või regulatsioonile.

Uudse võimalusena saab eelmise aasta augustist rakendada osalusportaalis õigust teha pöördumisi ka kohalikele omavalitsustele. Tegemist on seaduses ettenähtud kodanikuõigusega, mille lihtsal kujul rakendamise võimalus julgustab valla- ja linnaelanikke aktiivsemalt osalema oma kodukohta puudutavas arutelus ning otsustamisprotsessides. 

Rahvaalgatus.ee missioon on pakkuda Eesti elanikele mugavat digiväravat riigi elus osalemiseks. 

Sündmust korraldavad Eesti Koostöö Kogu ja Vabaühenduste Liit.

Registreeru siin.

Facebooki üritus siin.