Uudised

Vaata videolõiku ka: 1. septembril rääkis Noorkõiv televiisoris, et pole kohanud halbu inimesi, ainult erinevaid nägemusi

laine uudised-laine
1. september 2015

Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Martin Noorkõiv pidas eilsel kooliaasta avaaktusel kõne, mida võiks populaarsuse poolest võrrelda Mari-Liis Lille kuulsa kõnega “Mis on pildil valesti”.

Oma kõnes ütles Martin: “See tähendab, et Jaak Madison on hea inimene, kes tahab Eestile parimat. Ning et Rein Raud on ka hea inimene, kes tahab Eestile parimat. Et iga eestlane, kes on mures Eesti kultuuri säilimise pärast ning ka see, kes on mures sõja eest pagevate inimeste pärast, on hea inimene. Ärme seda kunagi unusta.”

Noorkõiv selgitas „Ringvaatele“, et kõne oli inspireeritud isiklikest kogemustest „Suurema osa kooliteest mind kiusati. Kui mul oli raske, tahtsin neid vihata ja arvata, et nad olid halvad inimesed. Ainus viis, kuidas sellest lahti sain, oli saada aru, miks nad tegid seda, mida nad tegid. Neil võis olla veel raskem. Pärast seda ma ei ole enam kohanud halba inimest, olen kohanud erinevaid nägemusi.

Lõhestumine pole see, kui me pole üksteisega nõus, vaid siis, kui me ei taha enam üksteisega rääkida. Samamoodi, nagu on nagu abielus.

Igaühega saab leida ühiseid mälestusi, ühisosa. Minu eesmärk ei ole, et kõik kõigiga nõus oleks, tahan, et erinevate arusaamistega inimesed saaks koos normaalselt elada.“

Uudis pärit siit, videot näeb ka.