Uudised

Ukraina mõttehommikul arutletakse humanitaarolukorrast ja sisepõgenike väljakutsetest

laine uudised-laine
29. veebruar 2016

MTÜ Mondo ja Vostok SOS kutsuvad mõttehommikule Ukraina humanitaarolukorrast ning sisepõgenike väljakutsetest Ukraina riigis. Üritus toimub 2. märtsil kell 10:00-13:00 Tallinnas Euroopa Liidu Majas (Rävala pst 4, sissepääs Laikmaa tänavalt).

MTÜ Mondo on arengukoostööle, maailmaharidusele ja humanitaarabile pühendunud Eesti organisatsioon, kes teeb Vostok SOSiga koostööd alates septembrist 2014.
Vostok SOSile panid aluse Luganski ja Krimmi inimõiguste organisatsioonide töötajad, kes pingelise olukorra tõttu avasid Kiievis Ida-Ukraina elanike aitamiseks koordinatsioonikeskuse, mis pakub tuge nii sisepõgenikele kui ka inimestele, kes on sunnitud jätkuvalt kriisipiirkonnas elama.

Ajakava:

10.00–10.10 Avasõnad

10.10–10.30 Pilguheit MTÜ Mondo ja Vostok SOSi koostööle Ukrainas. Ukraina heaks! Veronika Svištš, MTÜ Mondo Ukraina tegevuste koordinaator

10:30–11:30
• Humanitaarolukord konfliktipiirkonnas
Yevhenii Vasyliev, Vostok SOS humanitaarabi suund

• Liikumisvabadus Donetski ja Luganski oblastites
Levon Azizian, Vostok SOS sisepõgenike juriidilise nõustamise suund

• Psühhosotsiaalne tugi sisepõgenikele
Svitlana Tarabanova, Vostok SOS humanitaarabi suund

• Inimõiguste rikkumine kriisipiirkonnas: ebaseaduslikud kinnipidamised ja piinamine Iuliia Krasilnykova, Vostok SOS dokumenteerimise suund

11.30–12.00 Arutelu ja küsimused 12.00–13.00 Suupisted

Arutelu juhib Ivan Lavrentjev. Üritus toimub vene keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Palun andke oma tulekust teada hiljemalt 1. märtsiks täites lühikese ankeedi http://goo.gl/forms/cQzS3xISnO.

Lisainfo: Veronika Svištš, veronika@mondo.org.ee või 53 462 693.

Arutelu toimub Vostok SOS töötajate Eesti õppereisi raames, mida rahastab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.