artikkel

Marten Lauri: Märka vaest!

laine
Marten Lauri 1. juuni 2016
Foto: KÜSK
Möödunud aasta lõpus, vahetult enne jõule leidsin postkastist kirja enda nimele. Pisut teistsuguse kirja, kui olin harjunud nägema arveid saades. Nimelt saatis mulle tänusõnadega postkaardi kodutute loomadega tegelev Varjupaikade MTÜ.

Nunnu loomapildiga kaardi teenisin välja tegelikult juba mitmendat aastat, kui olen neil vabatahtlikuna aidanud küljendada ebaregulaarselt ilmuvat kvartalikirja. 

Ma aitan neid, sest ma usun, et minust sõltub midagi. Igal aastal, kui me möödunust kokkuvõtteid teeme, näeme, et meie tulemused on järjest paremad. Usun, et pisike panus sinna on ka minu tööl.

Pragmaatiliselt ja võib-olla veidi enesekeskselt vaadates – Varjupaikade MTÜl on huvi ja vajadus, minul aga oskused ja aeg. Punktiirid ühendades on tänaseks sündinud 14 numbrit ja 196 lk ajakirja, mis innustab inimesi varjupaikadest loomi võtma ja nii oma neljajalgseid kogukonnaliikmeid abistama.

Seega, kui maksud makstud ja õigetel päevadel lipp välja pandud, vaata kaugemale – ehk on kuskil keegi, kellele sinu abi täpselt ära kuluks.

PS. Loo pealkiri on loo endaga seotud vaid nii palju, et kirjutamise ajal on mul laual “Riigimeeste” sarjast tuttav “Märka vaest!” kampaania fotoga kruus. Eks püüdis ju sotsiaalse sidususe ministergi seal sarjas omamoodi häid kodanikke kasvatada.

Loe ka teiste lugusid ja saada enda oma: heakodanik.ee/minulugu