artikkel

Merili Ginter ja Triin Karis: Unista suurelt, haara võimalustest

laine
Merili Ginter ja Triin Karis 11. veebruar 2016
Foto: Karl-Kristjan Nigesen
Kodanikuühiskonna aasta hakkajateks tituleeritud Tartu koolitüdrukud Merili Ginter ja Triin Karis kogusid heategevuskampaaniaga raha diabeedihaigetele lastele insuliinipumpade jaoks ning on tänaseks võtnud selle eest vastu tunnustuse Riigikogu valges saalis ja ka presidendi kantseleis, ajalehelugudest ja sotsiaalmeedia tähelennust rääkimata. Tüdrukud räägivad, kuidas neist head kodanikud said.

Arvame, et keegi ei hakka heaks kodanikuks – ta lihtsalt on seda! Samuti on igaüks meist hea kodanik, mõni lihtsalt veab suuremaid rahvamasse endaga kaasa, teine väiksemaid. Kokkuvõttes on aga iga panus oluline ja tähtis.

Meie tee suurema kodanikuaktiivsuse poole algas 8. klassis, kui tegime oma projekti Tartu Laste Turvakodus. Juba ennegi oli meil suur huvi vabatahtliku töö ja heategevuse vastu, kuid tundus, et nii noorena me küll midagi ei teha ei saa. Kui me aga esimese sammu tegime, oli see võrratu tunne! Me ise saime midagi paremaks muuta! Tartu Laste Turvakodu võttis meid avasüli vastu ning andis meile väärtuslike õppetunde ja kogemusi, mis on meid rasketel hetkedel aidanud.

Nüüd tegeleme heategevusprojektiga “Väike panus, suur mõju”, mille õnnestumised on ületanud kõiki meie unistuste piire. Oleme leidnud, et edu võtmesõnaks on suurelt unistamine ning võimalustest kinni haaramine. Tänu sellele oleme praeguseks saanud aidata viit peret ning tõsta laste elukvaliteeti.

Loe ka teiste lugusid ja saada enda oma: heakodanik.ee/minulugu