artikkel

SOS Lasteküla: Kolm soovitust annetuste kogujale

laine
Foto: SOS Lasteküla

30. novembril toimuvate kolmandate annetamistalgute eel jagab soovitusi annetuste kogumise, annetajate leidmise ja nendega heade suhete hoidmise kohta SOS Lasteküla.

  • Kogu väga konkreetsele tegevusele või abivajajale. Eesti annetaja on täna rohkem vajaduspõhine annetaja, mistõttu väga konkreetsele tegevusele või abivajajale on lihtsam koguda kui üldisele ühiskonna probleemile laiemalt. Eesti annetaja ei pea veel heategevust loomulikuks igapäeva osaks.
  • Tee annetamisprotsess võimalikult lihtsaks, tunne oma annetajat ning kasvata usaldusväärsust. Annetamine tuleb teha annetajale võimalikult lihtsaks ning arvestada sellega, millised on su annetaja harjumused. Annetuste saamiseks ei piisa pelgalt sotsiaalmeedia reklaamist või postituse võimendamisest, korraga pead töötama mitmel rindel – rääkima endast ja oma tegemistest meedias, hoidma korras ja pidevalt ajakohastama kokkupuutekohti oma potentsiaalse annetajaga (koduleht, Facebook, Instagram jms). Inimese aju vajab otsuse tegemiseks mitmeid kokkupuutepunkte, et üldse tekiks huvi ning annetaja jõuaks annetuse tegemiseni sinu organisatsiooni kasuks. Kasvata oma usaldusväärsust ja kui sina ise usud, et teed õiget asja, hakkab seda ühel hetkel uskuma ka su annetaja.
  • Anna ja küsi järjepidevalt tagasisidet – nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. SOS Lasteküla on mõnes mõttes õnnelik – meil on aastatega tekkinud mitmeid lojaalseid toetajaid, tänu kellele suudame meie juures teenusel olevate laste käekäiku parendada ning ennetustegevusi teha, et laste olukord paraneks igas Eestimaa nurgas. Ükski suhe ei püsi aga ilma selle nimel vaeva nägemata ja nii on ka suhtega annetajatega. Hoiame oma annetajaid kursis SOS Lasteküla tegemistega ning oleme siiralt tänulikud annetaja tagasiside eest. Annetajaga suhtlemisel tuleb aga hoida tasakaalu ning ei tohi infoga koormavaks muutuda. Ka meie oleme oma annetajatelt küsinud, millist infot ja kui sageli nad soovivad.

Annetamistalgud toimuvad 30. novembril. Leia talgukaardilt südamelähedane algatus või mitu ja astu toetajate sekka. Taaskord toetab talguid ka Swedbank. Mida rohkem inimesed talgupäeval annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ning nii edasi kuni 40 000 euroni välja. Sel moel soovib Swedbank innustada inimesi annetama ja aidata omalt poolt kasvatada tehtud annetuste mõju.