Uudised

Viis soovitust loodussõbralikeks viimase hetke kinkideks

laine uudised-laine
18. detsember 2017
Sel nädalal läheb poodidesse suur hulk inimesi, kellel jõulukingid veel soetamata. Kingi Targalt algatus jagab nippe, kuidas viimasel hetkel teha kinke, mis on loodussõbralikud ja rõõmustavad saajat.

AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe: „Kuigi pühad on lähedal, ei tasu alla anda ja osta esimene asi, mis pihku juhtub. Ka päev enne jõule on võimalik välja mõelda kingitus, mis selle saajat rõõmustab, kuid kindel on see, et need ideed ei tule kaubanduskeskustest“.

„Lapsed õpivad täiskasvanute eeskuju järgi, terve aasta jooksul. Kui me ise väärtustame südamega tehtud asju ja koos oldud aega, teevad seda ka lapsed ja see on kingitus terveks eluks – teadmine, et meie väärtust ei määra ostetud asjade kuhja kõrgus“, lisas Pärgmäe.

5 ideed, kuidas teha loodussõbralik kink:

  1. Kingiideid ei leia kaubanduskeskusest, vaid lähedastega rääkides. Kui poes on näiteks 100 000 toodet, siis milline on tõenäosus, et seal ringi käies leiate täpselt ühe, mida saajal on vaja? Kaubanduskeskuste asjade rohkus ajab pigem segadusse kui annab häid mõtteid. (Siit leiab mängu kingi valimiseks: www.terveilm.ee/leht/kingitargalt )
  2. Elamused! Asjade asemel on palju meeldejäävam kinkida aega ja emotsioone – mõnusat jõulutunnet, seiklusi ning mälestusi. Ise tehtud kinkekaart koos südamliku soovi ning tulevase ühise elamuse kirjeldusega teeb südame soojaks ja valmistab rõõmu ka siis, kui jõuluõhtu on möödas. (Elamuskinkidest: www.terveilm.ee/kingitargalt/elamus/)
  3. „Minu aja kinkekaart“. Mis võiks näiteks väikeste lastega peret rohkem rõõmustada kui teadmine, et hoiate järgmisel aastal kolmel õhtul nende lapsi? Autota inimesele võib rõõmu teha „taksoteenuse“ kinkekaart või ahjuküttega maja omanikele puude tassimise teenus neile sobival ajal. Kõige olulisem on see, et valida tuleb asi, mis teeb ennekõike rõõmu kingi saajale.
  4. Tehke lapsele üks kink terve pere poolt. Mida vähem kinke, seda suurem rõõm – psühholoogid kinnitavad, et laps suudab tähelepanu koondada ühele kingile, mitme puhul jääb ainult avamise hetkeline elevus. Tehke peres kokkulepe, et igaüks, ka lapsed, saavad ühe hästi läbi mõeldud kingi. Iga järgmine kink hoopis vähendab rõõmu. (Laste kinkidest: www.terveilm.ee/kingitargalt/lastele )
  5. Annetuskingitused. Kui inimesel midagi vaja ei ole, saab tema nimel teha kingi inimesele või loodusele, kes seda väga vajab. Nii saab ühest kingist topeltrõõmu!  (Annetuskinkidest: www.terveilm.ee/kingitargalt/annetuskingid )

„USAs on kuus kuud peale jõule kasutuses 1% kingitustest. Enne jõulu on hea aeg mõelda, milleks me kingitusi teeme? Kas selleks, et lihtsalt midagi ära osta või selleks, et kingituse saajal oleks sellest pikalt rõõmu? Soovime, et jõulud muutuksid taas inimeste pühaks ja kinki otsides uurime ennekõike kingi saajat ja tema soove,“ lisas Pärgmäe.

Kingi Targalt algatuse leht: www.terveilm.ee/kingitargalt

Facebook sündmus: https://www.facebook.com/events/134642077239525/

Arengukoostöö Ümarlaud on katusorganisatsioon 33 Eesti vabaühendusele, kes tegelevad kestliku arengu ja arengukoostöö teemadega.

Lisainfo ja isiklikud kogemused targalt kinkimisega:

Katrin Pärgmäe / Kommunikatsioonijuht
katrin@terveilm.ee /
+372 56623823