Uudised

13. aprillil tähistatakse Eestis mitmekesisuse päeva

laine uudised-laine
11. aprill 2016

13. aprillil tähistatakse Eestis Inimõiguste Keskuse eestvedamisel teist korda mitmekesisuse päeva, millega meenutatakse, et iga inimene on tähtis ja erakordne. 

Mitmekesisus on loomulik ja see teeb maailma paremaks. Meie ümber olevad inimesed ei ole kunagi täpselt samasugused nagu me ise, ometi oleme kõik ühtmoodi olulised ja vajalikud. Eelmisel aastal osales päeva tähistamisel üle saja ettevõtte ja organisatsiooni ning temaatilisi üritusi toimus igas maakonnas.

Mitmekesisuse päeval korraldab mitmekesisuse kokkulepe koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga põneva seminari “Mitmekesisuse juhtimine – on selles siis reaalne kasu ja kasum?”, mille peaesinejaks on Gary Baker, EY tegevjuht jätkusuutlikkuse teenuste valdkonnas. Seminari käigus tervitatakse ka uusi mitmekesisuse kokkuleppe liikmeid, kelle hulgas on ka EMSL. Vaata seminari kohta lisa erinevus rikastab kodulehelt.

Sel aastal liitub mitmekesisuse kokkuleppega ka kino Sõprus ja 13. aprillil kell 19.45 näidatakse kinos Sõprus eelmisel aastal Berliinis parima filmi Kuldkaruga pärjatud komöödiat “Taksojuht”. Kuulsa Iraani lavastaja ja demokraatia eest võitleja Jafar Panahi loodud film on täis südamesoojust, huumorit ning mitmekesiseid inimesi. Linastusele eelneb vestlus Iraani ning mitmekesisuse teemadel. Pilet maksab 3 eurot. Lisainfot loe siit.