Uudised

500 skauti ja gaidi koguneb nädalavahetusel Tartusse Jüripäeva laagrisse

laine uudised-laine
18. aprill 2017
Eeloleval nädalavahetusel, 21.-23.aprill, täitub Tartu skautide ja gaididega, et tähistada Jüripäeva.

Heade mõtete linnas on osalejaid ees ootamas seiklusrikas matkamäng läbi linna põnevamate soppide, vanemskaudid (15-17 aastased noored) saavad kogeda matka linnast välja ja veeta öö suurtes köetavates telkides. Kindlasti pakub palju elamusi osalemine robootika, raadioside või jäätise valmistamise töötubades ning mängulised õpitoad Tartu Botaanikaaias ja Loodusmuuseumis. Jüripäevaliste seiklusvalmidus pannakase aga proovile ERNA matka korraldusmeeskonna poolt läbiviidud tegevuspuntki raames. Laupäeva õhtul pakub palju meelelahutust Daniel Levi esinemine.  Pühapäevane rongkäik toob mitusada skauti ja gaidi kokku Tartu Raekoja platsile, kus tunnustatakse tublimaid. Pidulikul kogunemisel on skaute ja gaide tervitamas ka Tartu abilinnapea Tiia Teppan.

Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pommi sõnul on Jüripäeva tähistamine skautidele aasta üheks olulisimaks ürituseks ning sel aastal on see ka avalöögiks suurlaagrisuvele. Nimelt toimub just selle aasta juulis Järvamaal Tagametsas vaid iga 4 aasta järel toimuv suurlaager, mille seekordseks teemaks on „Seiklusratas“.  Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks. Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Eelmisel aastal koguneti Jüripäeva tähistama Harjumaale Tabasalusse.

Jüripäeva suurtoetajaks on Hasartmängumaksu Nõukogu. Lisaks aitavad ürituste toimumisele kaasa ka Daniel Levi, Pizzakiosk OÜ, Tartu Linnavalitsus, Traveler’s Friend, Salibar, Saialille pagariäri, Polyston OÜ, Tartu seikluspark, Tarmetec OÜ.

Eesti Skautide Ühing on osa rahvusvahelisest noorte liikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks  kogukonna liikmeteks. Jüripäeva laager toimub koostöös Eesti Gaidide Liiduga.

 

Lisainfo:

Liina Land
Jüripäeva peakorraldaja
Tel 525 8282