Uudised

Aasta vabaühendus Nähtamatud Loomad: tõhus heategevus ja edu mõttelaad on aidanud meil lühikese ajaga suuri tegusid teha

laine uudised-laine
9. detsember 2019

Külaliikumine Kodukant ja Vabaühenduste Liit tunnustasid täna Saku mõisas kodanikuühiskonna aasta tegijaid. Aasta vabaühenduse tiitli pälvis farmiloomade heaoluga tegelev Nähtamatud Loomad, kes valiti hiljuti ka maailma nelja tõhusaima loomakaitseorganisatsiooni hulka.

Vabaühenduste Liidu tänuüritusel tunnustatakse iga-aastaselt inimesi, algatusi ja ühendusi, kes on aidanud elul Eestis paremuse poole liikuda. Aasta vabaühenduse tiitli andis loomakaitseorganisatsioonile Nähtamatud Loomad üle ürituse patroon, president Kersti Kaljulaid. 

“Meie edu võti on meie vabatahtlikud ja toetajad, kes igapäevaselt loomade eest seisavad. Tänu tõhusale heategevusele ja edu mõttelaadile oleme saanud lühikese ajaga palju ära teha ning tänane suur tunnustus lisab meile tuult tiibadesse, et tulevikuplaane veel suurema innuga ette võtta,” sõnas Nähtamatute Loomade asutaja ja president Kristina Mering, kes sai eelmisel aastal president Kaljulaidilt aasta vabatahtlike kaasaja ja juhendaja tunnustuse. 

Nähtamatud Loomad on tegutsenud Eestis kaks ja pool aastat eesmärgiga vähendada loomade kannatusi tööstusfarmides. Organisatsiooni kampaaniate hulka kuulub munakanade heaolu suurendamine, elusloomade transpordi veo piiramine Euroopa Liidu välistesse riikidesse, karusloomafarmide keelustamine ja taimse toidu osakaalu suurendamine toidulaual. Tänaseks on Nähtamatute Loomade tiimis üle 100 vabatahtliku üle Eesti.

 “Nähtamatud Loomad on lühikese ajaga üles ehitanud järjepideva, rohkelt vabatahtlikke kaasava ning oma töös eduka ja nähtava organisatsiooni. Ühtaegu osatakse näidata sõbralikku naeratust, kutsumaks üles keskkonnateadlikumale toitumisele Taimse Teisipäeva näol, kui ka küüsi, tegutsedes jõuliselt karusloomakasvatuse ning puurikanade munade müügi lõpetamise nimel,” kommenteeris Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf. 

Aasta vabatahtlikuks valiti tänavusel tseremoonial Lüübnitsa külaseltsi eestvedaja Urmas Sarja. Aasta innustajaks sai loometalgud “Vunki Mano”, aasta missiooniinimeseks ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Dmitri Rõbakov, aasta avaliku võimu esindajaks sotsiaalministeerium, aasta hääleks ülemaailmses noorte kliimaliikumises osalev Fridays for Future Eesti, aasta teerajajaks Tartu noorsootöötajad ja kogukond ning aasta ettevõtteks Telia Eesti AS.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital tunnustab aasta vabaühendust Nähtamatud Loomad ka 5000-eurose stipendiumiga.

Lisainfo:
Liis Hainla
Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht
+372 56817072
www.nahtamatudloomad.eewww.facebook.com/nahtamatudloomad