Uudised

Aastaaruande ja INF 9 tähtaeg on tänavu 2. juuli

laine uudised-laine
25. juuni 2018
Muidu tuleb majandusaasta aruanne esitada 30. juuniks ja INF 9 deklaratsioon 1. juuliks, aga kuna need on puhkepäevad, siis saabub tähtpäev alati järgmisel tööpäeval.

INF 9 ehk kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise deklaratsiooni peavad esitama tulumaksusoodustusega ühingud ja seda ka juhul, kui mullu tulusid-kulusid polnud. Vorm tuleb täita sarnaselt aastaaruandele ehk tekkepõhiselt, aga pisut detailsemalt. Nimeliselt tuleb deklareerida kõik antud stipendiumid, lisaks vabas vormis kirjeldada olulisemat, mida tehti avalikes huvides ja heategevuslikult (et nimekirjas edasi püsida).

MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaare sõnul on kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise deklareerimine avalik info, mis annab ka annetajatele ja toetajatele kindluse, et annetatud raha kasutatakse eesmärgipäraselt. „See on huvitav ja kasulik info kõigile neile, kes tahavad teada, kuidas annetusi kasutati ja keda toetati,“ ütles Jõesaar.

„Kindlasti tasub üle vaadata ka viimase kolme aasta aruanded, sest kui ühing on jätnud kolmel järjestikusel aastal aruanded või deklaratsioonid tähtaegselt esitamata, siis tekib oht nimekirjast kustutamiseks. Kui ühing tulumaksusoodustuse saajate nimekirjast kustutatakse, siis kaob ka võimalus tulumaksusoodustust saada“, lisas Jõesaar.

Nõuded tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas püsimiseks ja juhendi INF 9 täitmise kohta leiab MTA kodulehelt. Küsimuste korral saab abi ärikliendi nõustamistelefonilt 880 0812.