Uudised

Aita annetusega SOS-laste eluteed muuta

laine uudised-laine
7. september 2015

Aita SOS-laste eluteed muuta, annetades kooliaastal tekkivate arvete maksmiseks.

Kooliaasta on taas kätte jõudnud. Mitmed SOS Lastekülade lapsed võtsid – kes esimest, kes juba mitmendat korda – koolitee jalge alla. Nii nagu kõigile lapsevanematele, on SOS emale tema kuue lapse igakülgne toetamine ja innustamine õppimise juures suur väljakutse ja kannatlikkuse prooviliepanek.

SOS laste edusammud tulevad läbi visa töö – SOS emad-isad ning paljud abiõpetajad ja erialaspetsialistid tegelevad lastega iga päev, et muuta laste tulevik paremaks. Kõik see pingutus nõuab omajagu aja- ja raharessursse.

Loodan, et teil on võimalus lapsi aidata – et nad saaksid osaleda oma lemmiktrennides, et oleks olemas kõik vajalik õppetööks ja et lapsed saaksid ka erialaspetsialistide toetust, mis aitab neil keskenduda enda tulevikule.

Lapse kooliteega seotud miinimumkulud ühes kuus:

Koolitarbed 8 €
Hobiringid 20 €
Abiõpetaja, terapeut või psühholoog 25 €

Kokku 53€ kuus / 530€ aastas

Täna elab SOS Lastekülades ja SOS Noortekodudes 201 last:
Keila SOS Lastekülas 64 last
Keila SOS Noortekodus 26 last
Tallinna SOS Noortekodus 21 last
Põltsamaa SOS Lastekülas 18 last
Narva-Jõesuu SOS Lastekülas 44 last
Juuru SOS Lastekülas 28 last

Iga annetus – nii suur kui väike – on nende laste jaoks väga oluline! SOS Lasteküla Eesti Ühing EE062200221001178590. Annetused on tulumaksuvabad. Kõigile SOS Lasteküla toetajatele saadetakse aasta lõpus kokkuvõtte möödunud aasta tegemiste kohta.

Online’is saab annetuse teha SIIN.

Aitäh!

pirn

Margi lugu

Kuuenda klassini elas Mark oma vanemate, vendade ja õdedega ühiselamus. Vanemad ei töötanud, pere elas ema invaliidsuspensionist. „Püüdsin nooremate eest hoolt kanda, tegin süüa, pesin pesu, koristasin. Koolis ei käinud ma peaaegu kunagi, aega polnud. Kodus polnud tihti midagi süüa. Kui vanematel polnud midagi juua, andsid nad meile peksa.”

Mark ja tema 4 õde-venda suunati SOS Lastekülla. „Lastekülas raviti mu magu terve aasta. Alguses oli raske ka õppida, sest mu teadmised olid eri ainetes väga lünklikud. Koolis arvati isegi, et ehk olen intellektipuudega ja kaaluti erikooli suunamist. Palusin, et nad seda ei teeks. Kuigi õpingutes oli väga raske teistele järele jõuda, lõpetasin kooli siiski hästi.“