Uudised

AKÜ kutsub aruteluõhtutele inimeseks olemisest

laine uudised-laine
27. veebruar 2017
Arengukoostöö Ümarlaud kutsub Kultuurikatlasse aruteluõhtute sarjale “Mõtteid inimeseks olemisest”.

1. märtsil

Kell 18.00 avataksee GLEN 2016 vabatahtlike fotonäitus “Naised naiste pilgu läbi”, kus saad näha, millised on Maia, Irina, Johanna, Mari ja Kristiina lood naistest Kamerunis, Tansaanias, Nepalis, Ghanas ja Gruusias.

Kell 18.30 arutelu “Vabatahtlikkuse võlu ja valu”. Kui palju neist vabatahtlikest arenguriigis ikkagi kasu on – kas päästetud, või siis vähemalt paremaks tehtud saab maailm või vastuvõttev riik? Või ainsana päästetakse valgete vabatahtlike noored hinged?

Vabatahtliku töö ja volontourism’i teema paneb silmad särama arutelu moderaatoril Maia Klaassenil (GLEN 2016 vabatahtlik Kamerunis). Juttu vestavad Janika Tamm, MTÜ Mondo vabatahtlike koordinaator ja Peeter Vihma, kes oli 2008. aastal GLEN vabatahtlik Keenias.

Pärast arutelu näidatakse filmi HUMAN I osa (55 min).

5. märtsil 

Kell 16.00 arutelu “Inimesed tehiskeskkonnas”.Kuidas on omavahel seotud väärtused, areng, reostus, tehisruum ja tarbimine? Jutuajamise juhatab sisse filmi HUMAN II osa (55 min), arutelu veavad 2016. aasta GLENid Johanna Liblik (Nepal) ja Irina Evseeva (Tansaania).

8. märtsil 

Kell 18.00 algab arutelu väärtushinnangute, elu mõtte ja kultuuritausta seostest, vaadatakse sügavamale kultuuri pealmistest markeritest – lippudest, rahvariietest ja rahvustoidust.Jutuajamise juhatab sisse filmi HUMAN III osa (55 min), arutelu taga on 2016. aasta GLEN Gruusias, Kristiina Roosild.

12. märts 

Kell 16.00 algab arutelu sellest, miks on feminism Eestis ropp sõna. Arenguriikides kipuvad naiste õigused vähemalt kontseptsioonina palju enam “püha lehma” staatuses olevat.

Arutelusari Facebookis.

Üritust korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud ja GLEN 2016 vabatahtlikud. GLEN projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. AKÜ tuhat tänu lähevad veel Kultuurikatlale kui heale koostööpartnerile. HUMAN film jõuab teieni tänu Vivien Dasset’le (assistante responsible projet HUMAN) ja Julia Schultele (France Télévisions).