Uudised

Algab seminaride sari “Väikesed kogukonnad suures maailmas”

laine uudised-laine
15. jaanuar 2018
Homme, 16. jaanuaril toimub Võrumaal seminar “Väikesed kogukonnad suures maailmas”, mis avab kestlikke kogukondi toetavate sündmuste sarja. Arengukoostöö Ümarlaud külastab seminaridega jaanuarist kuni aprillinii vähemalt kümmet Eesti kogukonda. 

Sündmuste eestvedaja Agne Kuimeti sõnul sõltub nii praeguste kui tulevaste inimeste elukvaliteet looduskeskkonnast ja toetavatest kogukondadest. “Nüüdseks on kogu maailmas teadvustatud, et loodusressursid ammenduvad üha kiiremini. Heaolu suudavad luua vaid need ühiskonnad, kus majanduskasvu kõrval hakatakse hindama looduslikku tasakaalu ja teinetesest hoolimist.” 

Seminaride eesmärk on toetada kogukondi, kes soovivad tegeleda kestliku arenguga ehk looduse ja inimeste väärtustamisega. Osalema on oodatud nii kohalik omavalitsus, vabaühendused kui erasektor.

“Kodanikuühiskonnal on kestliku arengu tutvustamisel head kogemused. Erasektoril tugev mõju ühiskonnale, loodusele  ning poliitikakujundajatele. Riik on aga huvitatud jätkusuutlikust ja heast valitsemisest. Et kõik saaksid vastu võtta otsuseid, mis on ühiskonnale pikaajaliselt kasulikud, peame koos planeerima ja tegutsema. Vaid ühise arutelu käigus saab tekkida ühine arusaam  meie vajadustest, võimalustest ja tulevikupildist”, selgitas Kuimet. 

Seminaride elluviimist toetavad Euroopa Komisjon ja Välisministeerium. Arengukoostöö Ümarlaud koondab Eesti 33 vabaühendust, mis tegelevad arengukoostöö ja kestliku arengu teemadega.

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe / Kommunikatsioonijuht
katrin@terveilm.ee /
+372 56623823